Belediye Başkanlığına ait olan Konağın bahçesini çocuk parkı yapan Başkan Dede, 1500 2000 metrekarelik alana kondisyon aletleri yerleştirerek, gece ailelerin, gündüz ise çocukların oyun oynayabileceği bir alan yapıp, bir özveride daha bulundu. Mahallelerinde böyle bir alanın yapıldığını gören vatandaşlar ise, Dede’nin böyle bir hizmete imza atmasından büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Yapmış olduğu çalışmalar ile halkın takdirini kazanan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, vatandaşlar için yeni bir ilke daha imza atarak istasyon caddesi duvarbaşı civarında bulunan Belediye Başkanlığına ait olan ve şuan kendisinin oturduğu evin bahçesini oyun ve spor aletleri ile doldurarak vatandaşın hizmetine sunacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Muş Belediyesine verilen kondisyon aletlerini evinin bahçesine yerleştirerek çalışma başlattıran Başkan Dede, Muş halkı için önemli bir hizmete daha imza attı. Başkan konağının civarında bulunan kooperatiflerin özellikle oyun ve spor alanı bulunmayan daireler için bulunmaz bir fırsat olan bu çalışma çok yakın bir zamanda tamamlanarak hizmete sunulacak. Bu güne kadar hizmette geri kalmış olan ilimiz için faydalı işler yapmak için çırpınan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, evinin bahçesini çocuklar ve vatandaşlara açtı. Sabahın erken saatlerinde personeli ile birlikte bahçede çalışma yapan Başkan Dede’nin dün ki gündemi bir hayli yoğundu. Çalışmaları yerinde takip eden Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, askeriyenin elinde olan ve bu güne kadar hiçbir belediye başkanı tarafından alınamayan konağın kendisi tarafından alındığını ve sadece kendi için değil Değerli Muş Halkının da hizmetine sunulduğunu ifade etti. Konağın bahçesine spor malzemeleri ve ocuklar için oyun parkı yaptıran Dede, çevrede bulunan yaklaşık 500 çıvarında evin ve tüm Muş halkının hizmetine sunacakları bu alanın bir belediye başkanı olarak kendisi için gurur verici bir durum olduğunu dile getirdi.

EVİNİN BAHÇESİNİ HALKINA AÇTI
Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Dede ise, “ ben takdiri size ve halkıma bırakıyorum. Yapmış olduğum işlerle kendimi övme yada yüceltme gibi bir düşüncem yok. Bir belediye başkanı evinin bahçesini vatandaşlara çocuklara açıyorsa bilinsin ki o belediye başkanı halkı ile bütenleşmiş halkını düşünen ve her zaman onlar içini çalışan bir insandır. Konağın bulunduğu bölgede çocuk parkı yok. Ben belediye başkanı olarak evimin alanını bozuyorum. Bahçemi ve mesire alanımı bozuyorum. Çocuklara ve vatandaşlara alan yapıyorum. Bir başka belediye başkanı rahatsız olurum düşüncesinde olabilir. Fakat ben Necmettin Dede, olarak rahatsız olmadım. Çocukların burada oynaması park alanlarının olması beni mutlu eder. Sadece benim rahat etmem doğru olmaz. 1500 2000 metrelik alana kondisyon aletleri ve çocuk parkı yaparak, geceleri ailelerin gündüzleri ise gençler ve çocukların oyun oynayacağı ve spor yapacağı bir alan kurduk. Bence bu Muş için en kutsal hizmetlerden birisidir” şeklinde konuştu. Bu memlekete büyüğü ve küçüğü için yapılmış olan en iyi hizmetlerden birinin bu olduğunu dile getiren Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, “ yapılan bu hizmetler belki birileri için incitici olabilir. Fakat biz halkımızı düşünüyoruz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da vatandaşımı düşündüm. Yapılanlar bence hiç adil değil. Fakat biz bu kalıplaşmış düşünceleri kırarak halkıma her zaman en iyi hizmeti vereceğim” dedi.

VATANDAŞLAR OLDUKÇA SEVİNDİ
Öte yandan evinin bahçesini çocuklara ve vatandaşlara açan Başkan Dede’nin çalışmalarından bir hayli memnun olan mahalle sakinleri ve vatandaşlar ise evinin bahçesini çocuklara ve vatandaşlara park ve çalışma alanı yapan Dede’ye teşekkür ettiler. Vatandaşlar, “ mahallemizde çocuklarımızın oynaması için oyun alanı yoktu. Şimdi artık çocuklarımızı güvenli bir şekilde dışarıda oyun oynarken görebileceğiz. Üstelik akşamları gideceğimiz bir yer bile yokken Dede bize hem az ötede kendi adını verdiği bir park kazandırdı. Hemde mahallemizde ihtiyaç duyulan çocuk parkı ve spor yapmak için alan kurdu. Artık hizmet görmemiş ilimiz onun sayesinde hizmetin ne olduğunu gördü. Bu yapılanlar belediyelerin rutin hizmeti olmasına rağmen bizler bunu bile görmemiştik. İnanıyoruz ki yapmış olduğu hizmetlerin daha iyileri ve daha büyükleri gelecektir. Mahalleli olarak kendisinden Allah razı olsun diyoruz” şeklinde konuştular.

 Muş Ovası Gazetesi