Babası hayatta olmayan, ailelerinin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan lise son sınıfa kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları, bu yıl daha fazla başarılı ve yetenekli öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Anadolu’nun farklı şehirlerinden sınava katılacak öğrencilerin ve velilerinin ulaşım giderleri de Darüşşafaka tarafından karşılanıyor.

Ülke  sivil toplum kuruluşlarından Darüşşafaka, yetenekli ve başarılı öğrencilere “eğitimde fırsat eşitliği” sunmak üzere sınav merkezi sayısını 16’dan 20’ye çıkarttı ve sınav sistemini değiştirdi. Darüşşafaka, Türkiye genelinde okulu ve sınavı tanıtmak amacıyla; İstanbul, Ankara, İzmir, Muş Tekirdağ, Bursa, Denizli, Antalya, Kocaeli, Erzurum, Ağrı, Konya, Kayseri, Sivas, Mardin, Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Samsun ve Trabzon’da sınav tanıtım toplantıları düzenliyor.

Bu çerçevede kentinizde de daha çok öğrenciye ulaşabilmek ve onlara parasız ve yatılı İngilizce eğitim verebilmek amacıyla bir tanıtım toplantısı düzenliyoruz. 12 Mayıs 2009 saat 10:00’da Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde yapılacak Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınav Tanıtım Toplantısına düzenlenecektir.

Bugün saat 10:00’da Kültür Merkezinde yapılacak olan programa Darüşşafaka Eğitim Kurumları yöneticilerinden Nimet Renkliyıldız, Meltem Ceylan ve Özge Akçay’ın yanı sıra DŞ mezunları ve halen okumakta olan Muşlu öğrencilerimizin velilerinin katılım göstereceği belirtildi. Günaydın Muş Gazetesi