Skip to main content

Dakadan yenilenebilir enerji sempozyumu

Muş Haber Fotoğrafı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerini kapsayan TRB2 Bölgesi’nde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek, özendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 3. Yenilenebilir Enerji sempozyumunu düzenleyecek.

DAKA’dan yapılan yazılı açıklamada, 28 Kasım günü Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde başlayacak sempozyumda, yenilenebilir enerji teknolojilerindeki gelişmeler ve maliyetler, yatırımlarda finans kaynakları, lisanslı ve lisansız elektrik üretiminde mevzuatların yanı sıra, Türkiye ve özelde TRB2 bölgesinin elektrik altyapısındaki mevcut durum ve yatırımların konuşulacağı belirtildi.

TRB2 Bölgesi’nin yenilenebilir enerji potansiyeli ve mevcut potansiyelin değerlendirilmesine yönelik geliştirilen stratejiler, yatırımlarda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri gibi konuların da tartışılacağı sempozyuma, kamu ve özel sektör temsilcilerin katılacağı açıklandı.

Açılışın ardından uzmanlarca, Türkiye’de lisanssız elektrik üretimi, TRB2 bölgesinde jeotermal enerji potansiyeli kullanımı, rüzgar enerjisi teknolojisinde son gelişmeler, dünya ve Türkiye’de güneş enerjisi kullanımı konularında sunumlar gerçekleştirilecek.

DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci’nin sonuç bildirgesini açıklamasıyla sempozyum tamamlanacak.

Sempozyuma, Lisansız Elektrik Üretimi Derneği Başkanı Yalçın Kıroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü Hidroelektrik Enerjisi Başkan Yardımcısı Serkan Karakuş, MTA Genel Müdürlüğü Enerji Hammadde Etüt ve Aramı Dairesi Başkanı İsmail Kara, TURKWIND Anonim Şirketi (A.Ş.) Genel Müdürü Garry Yost, Mirsu Mühendislik Limited Şirketi (Ltd. Şti.) Genel Müdürü Ömer Adıyaman, Türkiye Kalkınma Bankasından Esin Eren, Güneş Enerjisi Sanayicileri Endüstrisi Derneği (GENSED) Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Karaca, YYÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Naci Genç, Proje Enerji Ltd. Şti. Genel Müdürü Şenol Tunç, CSUN Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Satış Müdürü Egemen Seymen, Solarvan A.Ş. Genel Müdürü Hayrettin Gümüşkaya, Pem Enerji Ltd. Şti. Genel Müdürü Şahin Bayram, Naturen Enerji Ltd. Şti. Genel Müdürü Murat Eren konuşmacı olarak katılacak.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri