Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde olduğu gibi Muş’ta da tüm camilerde Gün Birlik ve Dayanışma Günüdür adlı hutbe ile Barış Pınarı Harekatı’nda olan askerler için dualar edildi

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu haftaki cuma hutbesi konusunu Gün Birlik ve Dayanışma Günüdür olarak belirledi. Barış Pınarı Harekatı’nı da kapsayan hutbe, yurt genelindeki olduğu gibi Muşta da bütün camilerde Cuma namazı hutbesinde okundu.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla Muştaki tüm camilerde cuma hutbesinde Mehmetçik’e dua edildi.

Tuba Cami İmam Hatibi Fecri Yıldırım hutbede, Türk milletinin bütün zorluklara rağmen her zaman vatanını savunduğunu belirtti.

İslam coğrafyasının dört bir köşesinde ateş çukurları açmak isteyenlerin türlü hile ile desiselerle, plan ve tuzaklarla Türkiye’nin bekasına saldırdığını ifade eden Yıldırım, Bizler, gerektiğinde aç ve susuz kalırız. Ancak hürriyet ve bağımsızlığımızdan, izzet ve şerefimizden asla taviz vermeyiz. Vatanımıza ve mukaddesatımıza, birliğimize ve beraberliğimize yönelik saldırılara her türlü fedakârlığı göstererek karşı dururuz. Bu cennet vatanımızın bir karış toprağını bile asla düşmana teslim etmeyiz. dedi.

Türk askerinin bölgenin barış ve selameti için sefere çıktığını hatırlatan Yıldırım, hutbenin sonunda barış Pınarı Harekatında olan askerler için şöyle dua etti: Ya Rabb’i izzet ve onurumuza, istiklal ve istikbalimize kastedenlere, varlığımıza ve vatanımıza göz dikenlere fırsat verme. Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizin barış ve selameti için sefere çıkan kahraman ordumuza yardım eyle. Askerlerimizi ve güvenlik güçlerimizi her türlü tehlike ve tuzaklardan muhafaza eyle! Fesadı ve terörü ortadan kaldırmak için çıktığımız bu yolda bizleri nusretinle ve kudretinle muzaffer eyle şeklinde dua edildi

 

Fırat Demir Haber 49 Gazetesi