Skip to main content

Çocuklar köpekleri hırçınlaştırıyor

Başıboş köpekler ile birlikte sokaklarda dolaşan çocuklar tehlike oluşturuyorlar. Çocukların sorumsuz davranışları, köpeklerin saldırgan oluşları sokaktaki tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Muş’ta başıboş köpekler tehlike saçarken, sokak çocuklarının bu köpeklerle gün boyu dolaşması tehlikeyi bir kat daha arttırıyor. Kentin bazı bölgelerinde sokak köpekleri ile birlikte dolaşan çocukların sorumsuz davranışları velileri kaygılandırıyor.

Sayısı oldukça artan başıboş köpekler tehlike saçıyor. Vatandaşlar, belediyenin yıllardan beri başıboş köpeklere çözüm bulmamasına tepki gösterirken, sürüler halinde dolaşan köpekler görenleri şaşırtıyor. Köpeklerle beraber dolaşan çocukların arka sokaklarda köpekleri dövüştürdüğü gözlenirken, bazı çocukların köpeklerle vatandaşları tehdit ettiği alınan bilgiler arasında.

Özellikle ilköğretim çağındaki çocukların ara sokaklara korkudan giremedikleri bildirilirken, veliler her geçen gün artan sokak köpeklerinden dolayı daha çok endişe etmeye başladılar.

Kış mevsiminde sayılarından bir hayli artış olduğu gözlenen sokak köpekleri sorumsuz çocukların daha da hırçınlaştırdığı gözleniyor. Özellikle köpeklerin tehlike saçtığı Muş’ta vatandaşlar tedirgin olmaya başladı. Öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen sokak köpeklerine kalıcı çözüm bulunması bekleniyor. Başıboş köpekleri sorumsuz çocukların daha hırçın hale getirdiğini ifade eden vatandaşlar, yetkililerden çözüm bekliyor.

Kent içinde başıboş dolaşan sokak köpekleri tehlike saçıyor. Gün boyu sokaklarda cirit atan köpekler ve başıboş hayvanlar, ana caddelerde trafiği tehlikeye düşürdükleri gibi, çevreye de büyük zarar veriyorlar. Özellikle arka sokaklarda sıkça görülen köpeklerin yetkililer tarafından toplatılmasını isteyen mahalle sakinleri, korkudan evden dışarıya çıkamadıklarını ve çözüm beklediklerini belirtiyorlar. Sabah erken saatlerde okula giden öğrenciler, sokak köpekleri yüzünden okula geç kaldıklarını ve en önemlisi yem olma korkusu yaşadıklarını söylediler.

Başıboş köpeklere belediyenin önlem alması gerektiğini savunan vatandaşlar sorunun ciddi boyutlarda olduğunu kaydettiler. Geçmiş yıllarda çok sayıda köpek vahşetinin yaşandığını ve birçok çocuğun hastanelik olduğunu hatırlatan vatandaşlar, “Başıboş köpeklere belediyenin çözüm bulması gerekir. Bu belediyenin başlıca görevlerinden birisidir. Yıllardır başıboş köpekler büyük sorun teşkil etmektedir. Çocuklar sabah okula köpek korkusu ile gidiyorlar. Şehrin göbeğinde çocukların ve halkın köpek korkusu ile yaşaması kadar ilginç bir şey olamaz. Belediye görevini yapmalıdır” diye konuştular.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri