Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonunda 27. dönem aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

24 Haziranda yapılacak seçimler öncesi siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanlığı, 27. dönem aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına; CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif Sönmez, Kadın Kolları Başkanı Gülbeyaz Bingöl, CHP Muş eski milletvekili Şerif Ertuğrul, CHP 27. Dönem Milletvekili adayları, partililer, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmasının ardından aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur: 16 yıldır ülkeyi getirdikleri nokta belli. Eğitim, sağlık, ekonomi, dış politika mı iyi ne iyi? Her zamankinden daha çok birbirimize ihtiyacımız ar. Şu an iktidara çok yakınız Muharrem İnceyi Cumhurbaşkanı yapacağız. TBMMde çoğunluğu sağlayacağız dedi.

CHP Muş birinci sıra adayı Yılmaz Çetinkaya ise, 24 Haziran seçimlerinin ülke için hayati bir öneme sahip olduğunu belirterek: Muharrem İnce çıktığı günden beri ivmenin yükseldiğini görüyor. Bu işi ilk turda bitirebilirim diyor ama bir gerçek var 24 Haziranda rezervasyon iptalleri yüzde 90ı buldu. Erken seçimi baskın seçimi kabul etmeyenler tatil planlamışlardı. Meselenin önemini binaen şuana kadar yüzde 91ı iptal etti. 8 Temmuz tarihine baktığınızda bu iptaller yüzde 16. Bu şu demek, eğer bu iş ilk turda tamamlanmaz ikinci tura kalırsa, ikinci tur olacak günün milletin kafasına 24 Haziran kadar önemli bir tarih olarak kazınması lazım. Çünkü biz ilk turda durdurup ikinci turda bu cumhurbaşkanlığını kazanacak noktaya geldiğimizde karşımıza seçimlerde düşük bir katılım oranı çıkarsa bunun altından kalkamayız şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi