Skip to main content

CHP adaylarını belirledi

Muş Haber Fotoğrafı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 29 Mart Yerel Seçimlerinde Muş Belediye Başkanlığı için aday olarak Yüksel Akman’ı, İl Genel Meclisi için birinci sıra olarak da Maşallah Aktaş’ın aday olduğunu açıkladı.

29 Mart Yerel Seçimleri için CHP Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi için adaylarını belirledi. Daha önce Tarım Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisi olarak görev yapan CHP’den aday adayı olmak için istifa eden Yüksel Akman Belediye Başkanlığı için aday gösterilirken, Maşallah Aktaş’ın da İl Genel Meclisi birinci sıra adayı olduğu belirtildi. CHP İl Binası’nda bir basın açıklaması yapan ve adayları kutlayan CHP Muş eski Milletvekili Şerif Ertuğrul, partisinin yerel seçimlerden başarılı çıkacağını söyledi.

CHP’nin yerel iktidara geleceğini söyleyen Şerif Ertuğrul, 1989 başarısının geri geleceğini belirtti. Bir yıl içerisinde erken genel seçimin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Şerif Ertuğrul, yerel seçimlerden sonra Türkiye’de dengelerin değişeceğini belirterek; “Belediye Başkanlığı için Tarım Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisi olarak çalışan Yüksel Akman, kanuni süre içerisinde istifa etmiştir. Yüksel Akman’ın adaylığı genel merkezden faks ile genel merkezce onaylanmış olduğu görülmektedir. Gerek belediye başkan adayımız gerekse il genel meclisi birinci sıra adayımız her ikisi de son derece cevval, sevilen insanlardır. Dolayısıyla başarılı olacaklarına inanıyoruz, gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yani CHP Türkiye genelinde de gördüğünüz gibi büyük bir atağa kalkmıştır. İnşallah 29 Mart seçimlerinden sonra yerel iktidar bizim olacaktır, buna bütün kalbimizle inanıyoruz ve inanıyorum 1989 başarısı tekrar geri geliyor. Zannediyorum bir yıl içerisinde milletvekili seçimleri de kaçınılmaz olacaktır. Yerel seçimlerden sonra Türkiye’de dengeler çok büyük oranda değişecek, erken seçim kaçınılmaz hale gelecektir” dedi.

Siyasete yeni girdiğini ve halk arasında kısa sürede benimsendiğini söyleyen CHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Akman da; “2 aydır bilfiil çalışıyorduk. Adaylığımın resmileşmiş olması çalışmalarımıza yeni bir heyecan katmıştır. Artık önümüzü daha rahat görmeye başladık. Çalışmalarımıza son sürat devam edeceğiz. Siyasete yeni bir sima olarak girdim, halk tarafından çok çabuk benimsendim. Her geçen gün yeni katılımlarla gücümüze güç katıyoruz. Bize inanan insanlar artık kendiliğinden aramıza katılmaya başladılar. Mutlu sona ulaşacağımıza inancım tamdır” dedi.

Maşallah Aktaş’ın İl Genel Meclisi üyeliğine aday olmasını da değerlendiren Akman; “Sayın Aktaş’ın katılımı hem gücümüze güç katmış olacak, hem de moral ve motivasyonumuza çok olumlu etki yapacaktır. Kendisine bu adaylığının hayırlı olmasını diliyor ve aramıza hoş geldiniz diyorum” dedi.

CHP İl Genel Meclisi üyeliğine aday olarak gösterilen Maşallah Aktaş ise, ilin yönetimine katkıda bulunmak amacıyla aday olduğunu vurguladı. Bütün imkanları CHP için kullanacağını kaydeden Aktaş; “CHP için gece gündüz çalışarak partime önemli bir güç sağlayacağım. Gerek il merkezinde, gerekse köylerde önemli bir güce sahip olduğuma inanıyorum. Bu gücü partimin hizmetine sunacağım” dedi.

 Topkan Haber Ajansı

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…