Kentte had safhada olan otopark sorununa bir türlü çözüm bulunamadığı için sürücüler cami avlularına araçlarını park etmek zorunda kaldı. Hacı Şeref Camiinde sıklıkla görülen otopark zaman zaman Ulu Camiinin avlusunda da görülmeye başladı.

Tarihi camiinin cemaatinin kalabalık olduğu ve araçların camii avlusuna park edilmesinin doğru olmadığı açıklandı. Kentin ilk yerleşim bölgesi olarak bilinen ve yukarı çarşıda yaşanan oto park sıkıntısından dolayı sürücüler araçları cami avlusuna park ediyor.

Hacı Şeref Camii avlusuna sürekli olarak park edilen araçlar, vatandaşların ve cemaatin tepkisine sebep oluyor. Muş’ta otopark sıkıntısı yaşanırken cami avlularına park edilen araçlar ibadet için camiye giden vatandaşlarında tepkisini alıyor.

Muş’ta Hacı Şeref Camii ve Ulu Camii avlusuna sürekli olarak park edilen araçlar vatandaşların tepkisine sebep olurken, cami avlusunun amacına uygun kullanılması gerektiği bildirildi.

İl Müftülüğü hizmet binasının yanı sıra taziye evinin de yer aldığı cami avlusunda park edilen araçlar vatandaşların tepkisine neden oluyor. Cami cemaati ve çevredeki vatandaşlar, yetkililerin derhal bu olaya müdahale etmesi gerektiğini ifade ederek, cami avlusunun araçlara yasaklanması gerektiğini ve sürücülere cezai müeyyidelerin uygulanmasını istediler.

Cami avlusunun daha estetik hale gelmesini beklediklerini kaydeden vatandaşlar, “Hiçbir yerde görülmemiş bir uygulama ile karşı karşıyayız. Her yerde cami avluları daha estetik duruma getirilirken Muş’ta tarihi caminin avlusu oto park olarak kullanılıyor. Burada Müftülük binası var, taziye evi var, cami var. İnsanların sürekli gelip gittiği bir yerde araçların olması kadar ilginç bir durum olamaz” diye konuştular. Muş`un Sesi Gazetesi