Skip to main content

Çalışmalar titizlikle sürdürülüyor

Muş Haber Fotoğrafı

Üçevler grubu köy yollarında yapılan çalışmalar, büyük bir titizlikle devam ederken, eksik veya hatalı olarak yapılan işler ise, yıkım kararı alınarak yeniden yapılıyor.

Muş Valiliği köylere Hizmet Götürme Birliğinin yapmış olduğu çalışmalara Hummalı bir şekilde devam ediyor. Yol, köprü, menfez ve su gibi kalıplaşmış olan sorunların çözümü için aralıksız olarak yapılan çalışmalar devam ederken Vali Yardımcısı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı İlyas Gün ise yapılan çalışmaları yerinde takip ediyor. Uygun olmayan çalışmalara yıkım kararı verilerek yeniden yapılması sağlanırken diğer yapılacak olan işler ise şartlara uygun bir şekilde yapılıyor. Denetimler sırasında Muş Köylere Hizmet Birliği tarafından ihalesi yapılan Üçevler Grubu Köy Yolları Sanat Yapıları çalışmalarını denetleyen teknik personeller tarafından Alaniçi ve Arı köy köylerinde yapımına başlanan iki adet köprünün ayak ve temellerinin şartnamesine uygun olmadığı tespit edildiği ve Vali yardımcısı İlyas Gün tarafından yıkım kararı verilerek çalışmaların yeniden başladığı öğrenildi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Vali yardımcısı ve Birlik Başkanı İlyas Gün, Konu bizlere rapor olarak gelince yıkım kararı aldık. Anlaşma yerine giden müteahhit teknik elemanları mevcut ayakların sağlıklı olmadığını kabul etti ve ayakların yıkılmasındansa yana şartnamesine uygun yeni temel ve ayak yapılmasının daha yararlı olacağını bildirdi ve bu şekildeki bir yanlışlığı kendileri de kabul etmeyip düzelteceklerini beyan ettiler” dedi.

“Hatalar düzeltiliyor”
Yapılacak olan her işte hata ve yanlışın mümkün olabileceğini belirten Vali Yardımcı İlyas Gün, önemli olan işin maliyetine bakılmaksızın hatanın düzeltilmesi olduğunu belirtti. Vali Yardımcısı ve Birlik Başkanı İlyas Gün, hata ve yanlışlık her zaman mümkündür, ancak hatanın erken tespiti ve maliyetine bakılmaksızın telafi edilmesi önemlidir. Denetimdeki hassasiyetin çalışmalara yansıdığını görüyoruz. Ben çalışma arkadaşlarımıza ve yanlışlığın üzerine giderek işini hakkıyla yapmaya çalışan müteahhitimize teşekkür ederim dedi. Yapılan tüm çalışmaların her aşamasının Birlik ve Özel idare personelleri tarafından teslim ve denetimlerinde görüntülenerek Birlik Başkanına raporlandığı ve denetimlerin devam edeceği ifade edildi. Öte yandan yapılan çalışmalardan ötürü bir hayli memnun olduklarını belirten Köy Muhtarları ve vatandaşlar ise önceki yıllarda yapılan çalışmalardan verim alamadıklarını fakat bu sene yapılan ve yapılacak olan çalışmaların kendilerine birçok sıkıntıdan kurtardığını dile getirdiler. Vatandaşlar, “yapılan köprülerden, menfezlerden ve yollardan bir türlü verim alamıyorduk. Yanı yapılan şey gün geçmeden kendiliğince tahrip oluyordu. Demek ki yapılan işlerde hata vardı. Şimdi yapılan çalışmaların ne kadar titizlikle yapıldığını köylüler olarak bizlerde görüyoruz” dediler.

 Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri