Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, şehirde yoğun çalışma başlatan Muş Belediyesi, bir yandan çalışmalarına devam ederken, öte yandan da birçok çalışmayı tamamladı.

Ana ve ara caddelerde yoğun çalıma başlatan ve çalışmaların birçoğunu tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunan Muş Belediyesi, şehrin caddelerinde asfalt kaldırım ve onarım çalışmaları yaparken çalışmaların birçoğunu tamamladı. Zafer mahallesi istasyon caddesi, lise caddesi, Taşo mezarlığı gibi şehrin daha birçok yerinde çalışma yapan Muş Belediyesi şehrin su sorununu da kısa bir süre içinde çözüme kavuşturacak. Şehir merkezinde bulunan ana ve ara caddelerin kaldırım ve asfalt çalışmalarına önem veren Muş Belediyesi kaldırım genişletmesi onarım ve bakım çalışmalarına sonuna geldi. Kaldırımları genişleterek caddelere yeni bir görünüm kazandıracak olan ekipler çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Konu ile alakalı olarak açıklama yapan Başkan Dede ise, çalışmaların kısıtlı imkanlar dahilinde yapıldığını fakat imkan olmaması halinde bile vatandaşlara en iyi şekilde hizmet vermeye amaçladıklarını dile getirdi. Dede, “İlimize estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı tüm ekibimizle birlikte aralıksız sürdürüyoruz. Şehir merkezinde ağaçlandırma, çimlendirme ve mevsim çiçekleri ile ilgili yaptığımız çalışmalar kentimize farklı ve özel bir hava katıyor, bunun yanında Şehrimizin ana ve ara caddelerinde de birtakım çalışmalar yapıyoruz. Biz yapmış olduğumuz çalışmalar ile halkımıza temiz bir şehir ve güzel mekânlar kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARIN SONUNA GELİNDİ

Vatandaşlar tarafından destek verilen çalışmalarının aralıksız devam edildiği bildirilirken çalışmalardan oldukça memnun olan vatandaşlar Necmettin Dede’nin çalışmalarının takdire şayan olduğunu belirttiler. Özellikle şehrin ana caddelerine yapılan hizmetin çok büyük hizmetler olduğunu kaydeden vatandaşlar, “ Allah Dede’den razı olsun. Yapmış olduğu hizmetlerle ilimizin köy görüntüsünden kurtulmasına vesile oldu. Yapmış olduğu çalışmalar gerçektende abartılacak kadar. Çünkü şehrin hemen hemen her tarafına el uzatıyor. Memlekete yapmış olduğu hizmetleri hiçbir zaman inkâr edemeyiz” şeklinde konuştular. Yapılan çalışmalar ile insanların dinlenmesi için güzel mekânlar oluşturan Dede, vatandaşların bu yönde de beğenisini alırken özellikle park, bahçe ve yol-kaldırım çalışmaları vatandaşları bir hayli memnun etti.

 Muş Ovası Gazetesi