Skip to main content

Çağlayan’a kumpas kuruldu

Muş Haber Fotoğrafı

15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra başlayan milli irade nöbetlerinin ülkenin geleceği için çok önemli olduğu aktaran Muş Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Şihmus Sinecem, cuntacıların, darbelerle bu ülkeye çok zarar verdiğini, artık milletin bu darbe teşebbüslerine müsaade etmeyeceğini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) taşeron olarak bu darbede kullanıldığını ifade eden Sinecem, asıl darbenin dış güçler tarafından desteklendiğini herkesin bildiğini söyledi. Geçmişte yaşanan darbelerden dolayı ülkenin ciddi oranda zarar gördüğünü de sözlerine ekleyen Sinecem, 1980 yılındaki darbede binlerce masum insanın katledildiğini kaydetti.

Muş Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Şihmus Sinecem yapmış olduğu açıklamada, 15 Temmuzda ülkemizin darbe teşebbüsü ile karşı karşıya gelmesinde önemli bir görev üstlenen FETÖcüler, 3 yıl önce bakanlara ve hükümete kumpas kurmuştu. 17-25 Aralıkta hemşehrimiz, medarı iftiharımız Zafer Çağlayan ve arkadaşlarına kumpas kuran hainlerle bugün darbe teşebbüsünde bulunan hainler aynı örgütün mensuplarıdır. Türkiye Cumhuriyetinin gelmiş geçmiş en başarılı Ekonomi Bakanına büyük bir kumpas kurulduğu o günlerde de belliydi. Hepimiz çok iyi hatırlıyoruz, Zafer Çağlayan bunların bir kumpas olduğunu ve gerçeklerin bir gün ortaya çıkacağını söylemişti. İşte bugün o gerçeklerin, kumpasların, hainlerin kurduğu tuzağın ortaya çıktığı gündür. Kendilerine göre bir hesap içerisinde olan bu kalleşler Allahında bir hesabı olduğunu unuttular. Türkiyeyi ekonomik anlamda en iyi seviyelere çıakrak ve istatistiklerle ülkenin en güçlü olduğu dönemlerde Ekonomi Bakanına kurulan bu kumpasın asıl amacı güçlü bir Türkiyenin engellenmesi idi. Avrupada ekonomik kriz yaşanırken, Türkiye büyümeye, yatırım yapmaya, ihracat yapmaya devam ediyordu. Bu gidişat dış mihrakların ve içerideki işbirlikçilerin hoşuna gitmiyordu. Kumpaslarla devirmek istedikleri hükümeti bu kez kanlı darbe ile devirmeye teşebbüs ettiler. Ama milletimiz bunlara gerekli cevabı meydanlarda vermiştir. Bugün tamamlanacak olan milli irade nöbeti ile hainlere ve dış mihraklara en iyi cevabı fedakar milletimiz vermiştir diye düşünüyorum. Allah bu ülkeye zeval vermesin diye konuştu.

Sinecem Çağlayana iade-i itibar için çağrıda bulunarak, Sayın Cumhurbaşkanımızla, Başkanımızla, kabinemizind eğerli üyeleri ile çok yakından çalışan, mücadele eden, Türkiye için gecesini gündüzüne aktan, ekonomimizin büyümesinde önemli bir pay sahibi olan, ayrıca Muşumuzun da gururu olan Sayın Zafer Çağlayana iade-i itibar istiyoruz. Türkiye için ne kadar önemli bir siyasetçi olduğunu bir kez daha gördük. Güçlü bir Türkiye için güçlü bir ekonomiye ihtiyaç vardır. Güçlü bir ekonomi de Zafer Çağlayanla mümkündür. Gün Muşluların Zafer Çağlayana sahip çıkma günüdür şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri