Skip to main content

Borçlar özele devrediliyor

Muş Haber Fotoğrafı

Resmi borçlar, ibadethaneler ve aydınlatmalar hariç tüm borçların özele devredileceğini belirten TEDAŞ Müdürü Karagüzel. Vatandaşlara çağrıda bulunarak borcu olan abonelerin borçlarını yatırmalarını istedi. TEDAŞ’ın özelleştirileceği düşüncesi ile elektrik borcunu ödemeyerek borcunda silinme olacağı düşüncesi taşıyan vatandaşlara yönelik borcunuzu ödeyin çağrısında bulunan TEDAŞ Müdürü Murat Karagüzel, “Özelleştirme konumuna geçildiği vakit resmi borçlar, ibadethaneler ve aydınlatmalar harici tüm alacaklar özel yetkiliye devir edilecektir. Farklı düşünceye sahip olan vatandaşlarımızın bunun aksine bir düşünce içerisine girmemeleri gerekmektedir” dedi. Özelleştirme kervanına Muş TEDAŞ İl Müdürlüğünde dahil edilmesi çalışmalarında sona doğru yaklaşılıyor. Vatandaşın da ağızdan duyma dedikodulara inanıp özelleştirme kapsamında kendine göre düşünce içerisine girmesi TEDAŞ yetkililerini vatandaşa yönelik uyarılarda bulunma noktasında getirdi. TEDAŞ özelleşiyor ve gerek faizli borçlar gerekse elektrik borcum ya silinecek yada belli bir miktar talep edilecek düşüncesi içerisinde olan vatandaşlara dikkat etmeleri bakımından çeşitli uyarılar yapıldı.  Konu elektrik ve ödenmeyen elektrik borçları olunca vatandaşa gereken uyarı TEDAŞ Müessese Müdürü Murat Karagüzel’den geldi.
TEDAŞ’ın özelleştirileceği düşüncesi ile elektrik borcunu ödemeyerek borcunda silinme olacağı düşüncesi taşıyan vatandaşlara yönelik borcunuzu ödeyin çağrısında bulunan TEDAŞ Müdürü Murat Karagüzel, özelleştirme konumuna geçildiği vakit resmi borçlar, ibadethaneler ve aydınlatmalar harici tüm alacaklar özel yetkiliye devir edilecektir. Farklı düşünceye sahip olan vatandaşlarımızın bunun aksine bir düşünce içerisine girmemeleri gerekmektedir dedi.
 
“VATANDAŞLAR, YANLIŞ DÜŞÜNCELERDEN GERİ DÖNSÜNLER”
Özelleştirme kervanına dahil edilmeden özelleştirme çalışmalarının nasıl yapıldığı yönündeki bilgilere diğer bölgelerde yapılan özelleştirilmiş TEDAŞ müesseselerinden örnekler veren Karagüzel, ülkemizde bazı bölgelerimizde TEDAŞ müesseselerinin özelleştirildiğini hepimiz görüyoruz. Bu noktalarda devlet tarafından özelleştirilmesi sağlanan müesseselerin resmi borçlar, ibadethaneler ve aydınlatmalar harici diğer alacakları özel yetkililere devir etmiş bulunmaktadır. Bu bakımdan çelişki içerisinde olup özelleştirmeye geçildiği vakit borcumuz ya silinecek yada belli bir miktar para talep edilecek düşüncesi içerisinde olan vatandaşlarımız bu yanlış olan düşüncelerinden geri dönsünler. Zararını yine vatandaşın çekeceği bir gerçek olup ödenmeyen borçlarda uygulanan faizler süre uzatıldıkça daha fazla olacaktır. Onun için borcu bulunan vatandaşlarımıza bir an evvel borçlarını yatırmalarını, eğer borcu fazla ise ve ödeyecek gücü bulunmuyor ise taksitlendirme kampanyalarından bir an evvel yararlanmalarını istiyoruz. TEDAŞ il Müessese müdürlüğü olarak kimseyi mağdur etme gibi bir düşünce içerisinde değiliz. Vatandaşımıza gücü nispetinde kolaylıklar sağlıyoruz diye konuştu.
Alacaklı olan özel firmaların vatandaşa devlet tarafından gösterilen muammayı göstermeyeceği gibi alacaklı olduğu vakit tüm giderleri de vatandaşa yükleyeceğini belirten Karagüzel, “100 TL’lik bir borç işlem masrafları da eklenerek vatandaştan alınacaktır. Buna örnek verecek olursak diğer özelleşmiş müesseselerde birçok köyün elektriği aynı anda kesilmiştir. Borcunu ödeyen vatandaşlarımıza borcunu ödemeyenler yüzünden karanlıkta kalmak zorunda bırakılmıştır. Buda ayrı bir sorun demektir. Borcunu ödeyen vatandaşlarımızda bu şekilde mağdur edilmeyle yüz yüze gelecektir” dedi.
Açıklamasında özelleştirmesi an meselesi olan Muş İl TEDAŞ Müdürlüğüne elektrik borçlarının ödenmesi bakımından vatandaşlara yönelik çağrısını devam ettiren Karagüzel, vatandaşların yanlış fikir ve düşüncelere kapılmamasını istedi. Muş Ovası Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.