Sungu beldesinde yoldan geçen bir kamyondan yayılan kokulardan etkilenen 40 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Mehmet Akif İlköğretim Okulu ve Vakıfbank PİYO öğrencileri, Sungu Sağlık Ocağı’nda yapılan ilk müdahalelerin ardından zehirlenme şüphesiyle Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sungu Belediye Başkanı Medih Çiftçi, öğrencilerin öğlen saatlerinde okula giderken yoldan geçen bir kamyondan gelen kokulardan etkilendiklerini söyledi.

Bir takım belirtilerin ortaya çıkmasının ardından öğrencileri önce sağlık ocağına ardından da Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürdüklerini belirten Başkan Çiftçi, zehir saçan kamyonla ilgili olarak gerekli incelemelerin başlatıldığını vurguladı.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkilileri ders esnasında mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi gibi şikâyetlerde bulunan öğrencileri Muş merkeze getirdiklerini kaydetti.

Müşahede altında bulunan öğrenciler, “Öğlen okula geliyorduk o esnada üzerinde gübreye benzer torbalar bulunan bir kamyon geçiyordu. Çok kötü bir koku hissettik. Kısa bir süre sonra ağzımız kurumaya, başımız dönmeye başladı ve zehirlendiğimiz anladık.” şeklinde konuştular.

 NULL