Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Muhammed Arap, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla görev başında olan Hemşireleri ziyaret ederek “Hemşireler Gününü” kutladı. Görev başında ziyaret edilen Hemşirelerin büyük gayret ve özveriyle çalıştıklarını belirten Başhekim Uzm. Dr. Muhammed Arap, hemşirelik mesleğinin kutsal olduğunu söyledi. Hastane Baş Hemşireleriyle birlikte diğer Hemşireleri ziyaret ederek başarı dileklerinde bulunan Uzm. Dr. Arap, “Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesi altında 130 Hemşiremiz bulunmaktadır. Hastanemiz ve Ülkemiz tüm hemşirelerimizin gününü kutlar, sağlık, mutluluk, mesleklerin de başarı ve çalışmalarında en iyi seviyelere gelmelerini temenni ediyoruz. Hemşirelik mesleği kutsal bir görev olup insanlara yöneliktir. Yani insana hizmet ediyor ve insan sağlığı için çaba gösteriyor. En büyük görevlerden birini üstleniyorlar. Biz hekim olarak tek başımıza iş yapamayız. Çünkü bir hekimin yardımcısı ve güvendiği kişidir. Bir hekim tek başına iş yapamaz. Biz hekimlerin her zaman yanında ve yardımcısı olan tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutluyoruz” dedi.

BEYAZ MELEKLERDEN YUVA ÇOCUKLARINA ANLAMLI ZİYARET

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla 75. Yıl Çocuk Yuvasını ziyaret eden Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hemşireleri Yuva öğrencileriyle bir araya geldiler. Yuva Çocuklarıyla bir araya gelen Hemşireler, duygulu anlar yaşadılar. Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hemşireleri “Hemşireler Günü” dolayısıyla kimsesiz çocukları ziyaret edip; çeşitli hediyeler, giyecek ve yiyecek desteğinde bulundular. Hastane Baş Hemşiresi Seyhan Akar yaptığı anlamlı açıklamasında “Umut yolculuğuna giden yolların başında bekler bileri miniklerimiz. Gülen gözleri ve yeşeren umutları hep canlı tutmalıyız. Çocuklarımızın ellerinden tutalım ve minik yüreklerini sevindirerek, masmavi gökyüzünün altında sevgi tohumlarını ekelim. Ekelim ki dünya onlarla daha güzel ve anlamlı olsun. Bir çift gözdeki sevinci, binlerce gözdeki sevince dönüştürelim. Böyle yaşam daha anlamlı ve daha güzel olur. Dostluk, barış ve kardeşlik yolunun yolcuları çocuklarımız daha sağlam bir temelle yetişmiş olur. Böylece köprüler daha da sağlam olur. Bunun için hepimiz birer miniğin ellerinden tutmalıyız. Küçük bir gülümseme onlarda büyük duygular yaratır.

Sağlam bir geleceğin ilk tohumları umutla atılır, sevgiyle yoğrulur ve özveriyle yoğrulur. Gelin içimizde ki sevgiyi kimsesiz çocuklara aktaralım. Onları sevgimizle ve yapabileceğimiz ufak desteklerle ayakta tutalım. Ağlayan yüreklere serpilmiş birer damla su olalım. Olalım ki fidanlar susuz kalmasın, boy atıp filizlensinler ve Vatana, millete birer hayırlı evlat olsunlar. Bunun için hep beraber el ele verip minik yürekleri kocaman bir deniz haline getirelim. Bu bağlamda tüm kesimlerin bu tür faaliyetlerde bulunması ve bu çocuklarımıza sahip çıkması gerektiğini onlarda aile sevgisi eksikliğini his ettirmeyelim. Bunun için çaba sarf edelim. Zaman zaman bu kurumları ziyaret edelim. Onların gönüllerini, yüreklerini kazanalım.

Bu amaçla Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hemşirelerince atılan bu anlamlı adımdan dolayı bizlerde onları kutluyor ve başarılar diliyoruz. Hemşireler olarak yuva çocuklarına yapmış olduğumuz ziyarette bizlere destek veren tüm esnaflarımıza teşekkür ederiz” dedi.
 Günaydın Muş Gazetesi