İl Genel Meclisi, sürekli Meclis oturumlarını takip ederek, kamuoyunu Meclis çalışmalarında bilgilendiren gazetecilere plaket verdi. Meclis oturumlarını aralıksız takip eden gazetecilerden Ahmet Çelik ve Nimet Şahin, Meclis tarafından plaketle ödüllendirildi. Meclisteki oturumları günü gününe takip eden ve bu oturumlarda görüşülen konu ve alınan kararları kamuoyuna aktaran gazetecilere, plaketleri Meclis Başkanı Necmettin Yıldız tarafından takdim edildi.

Geçtiğimiz günlerde gazetecilere verilen plaket, Meclis tutanaklarına da geçti. Plaket alan gazeteciler; “Önemli kararların alındığı Meclis oturumlarını sürekli takip ederek kamuoyuna aktardık.

İl Genel Meclisi, İlimizin Parlamentosu niteliğindedir. Önemli bir meclistir ve burada ilimiz adına önemli kararlar alınmaktadır. Alınan bu kararlardan, kamuoyunun haberdar olması en doğal haklarıdır. Bizler de, gazetecilik görevimizi yaparak, meclis çalışmalarından ve alınan kararlardan kamuoyunu bilgilendirdik. Bizlere layık bu plaket için teşekkür ediyoruz” dediler. Muş Ovası Gazetesi

 NULL