Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Belediye’nin sorunlarına ilişkin olarak Kenthaber’e önemli açıklamalarda bulundu. Belediyenin vatandaşa hizmet etmeye çalıştığını ifade eden Dede, sık yapılan şikayetlerden rahatsız. Her şikayet ile 15-20 gün uğraşmak zorunda kaldıklarını söyleyen Dede, hizmetlere yeterli vakit ayırtamadıklarını ve şer güçlerin belediye çalışmalarını engellediklerini söyledi.
 
 Birilerinin sürekli şikayet ederek, yadırgayarak belediyenin çalışma ve faaliyetlerini engelleme uğraşında olduğunu anlatan Dede, devletin çeşitli kademelerinde görev yaptığını, hak ve hukuka aykırı hiçbir davranışta bulunmadığını ifade etti. Belediyenin hizmetleri ve çalışmaları hakkında yapılan şikayetlerin de yetkili merciler tarafından işleme alınmadığına işaret eden Dede, bu duruma gerekçe olarak şikayet konusu bazı belgeleri basın mensuplarına gösterdi. Dede, “Gerek bakanlığa, gerek savcılığa yapılan ihale yolsuzluklarına ilişkin şikayetler gerekli merciler tarafından incelendi, sonuçta soruşturmaya gerek kalmadığına karar verildi” dedi. 
 
 İçme suyu ile ilgili olarak büyük bir çalışmanın içinde olduklarını söyledi; “Kaniya Denge ve Kızılziyaret istikametinden gelen suları Kale Mahallesi’nde şebekeye vermiştik. Bugün ise Muratpaşa deposuna 10 metre mesafeye kadar getirilmiş, bağlanmak üzeredir. Kısmet olursa yarın Kızılziyaret’ten gelen içme suyunu çelik borular ile depomuza aktaracağız. İnşallah burada bir sorun olmaz. Muş’un su sıkıntısını da bu şekilde gidereceğiz. Su çok önemlidir.” dedi. Haber: Emrullah Özbey NULL