Muş Belediye başkanı Necmettin Dede, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Başarılı bir lider olduğunu belirterek, “Siyasetçiler O’na gerekli desteği vermek zorundadır” dedi.  AKP Hükümetinin başarılı çalışmalara imza atmasındaki en büyük etkenin Başbakan olduğuna dikkat çeken Dede, Avrupa’nın iftihar ile seyrettiği bir Genel Başkana sahip olduklarını ve bununda akıllardan çıkmaması gerektiğini vurguladı. 

Partinin de siyasette bir yerlere geldiğini vurgulayan Dede, bunun muhafaza edilmesi gerektiğini belirtti. 

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, devraldıkları Muş ile bugünkü Muş arasında yaşanılan farkı herkesin gördüğünü belirterek, Başbakan, vatandaşların huzurunda elini havaya kaldırdığını ve hizmet için söz verdiklerini söyledi. 

Birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Dede, “Bugün Muş kalkınmada son vilayettir. Sayın Başbakan ile toplantılarda bir araya geldiğimizde bunu kendisine ilettim. Bir yıl Ağrı sondan birinci il oluyor, bir yıl Muş. Bu konuyu dile getirdiğimiz zaman hakikaten üzülmüştü. Siirt’te bizimle aynı kaderi paylaşıyordu. Ama Siirt Belediye Başkanı, Başbakan’ın destekleri ile 7 kademe üste çıkmıştır şimdi” diye konuştu. 

Dede, “Yaşımız itibari ile siyasi konjonktürde çok şeyler gördük. Türkiye’de zaman oldu ki, iktidarlar devrildi. Ve zaman oldu ki, Avrupa’nın da gıpta ile seyrettiği bazı konularda Türkiye’nin şanı şöhreti dile getirildi. Bir parti düşünün ki bütün çabalara rağmen iktidara gelmiş, Türkiye’de ilerliyor” dedi. 

Siyasetçilerin Genel Başkanlarına sahip çıkması gerçeğini vurgulayan Dede, iktidarların aynasının belediye başkanları olduğunu ve bunun içinde yeterli desteklerin verilmesi gerektiğini kaydetti.  Haber: Emrullah Özbey NULL