Skip to main content

Başkan Asya’dan Coşkun’a veda yemeği

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Muş Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bayram Coşkunun Muğla Üniversitesine tayini çıkmasından dolayı veda yemeği düzenlendi.

Atatürk Çocuk Parkında düzenlenen yemeğe Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bayram Coşkun, Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve çalışma grubu temsilcileri katıldı.

Yemek ikramının ardından bir konuşma yapan Başkan Asya, Yerel yönetimin katılımcılığını esas alan ve toplumun bütün katmanlarına ulaşmak için oluşturulan Kent Konseyine kurucu başkanlık eden Prof. Dr. Bayram Coşkuna emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Tecrübeleri ve birikimleri ile bize öncülük eden hocamız sayesinde konseyimizin işleyişini hızlı bir şekilde ilerletmenin mutluluğu içindeyiz dedi.

Kent Konseyinin önemli bir mekanizma olduğunu belirten Asya, Göreve geldikten sonra Kent Konseyinin kurmak için ciddi gayret sarf ettik. Çünkü sivil anlayışla belediyelere yön veren bu konsey sayesinde faydalı hizmetler sunacağımıza inanıyorduk. Daha önce de bu görevi yürüten Bayram hocamız sayesinde bu konseyin kurumsallaşmasını sağladık. Bu anlamda kendisine teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Tabi bu tür oluşumlar, kurumsallaştıktan sonra kişilere endeksli değildir. Bundan sonra yapılacak olan kongrede seçilecek olan yeni bir başkan ile işleyişini sürdürmeye devam edecek. Ancak hocamızın tecrübelerinden faydalanmak için kendisini zaman zaman davet edeceğiz şeklinde konuştu.

Kent Konseyinin çalışmalarına değinen Asya, Konseyimiz kurulduktan sonra çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Barış ve Huzur Ormanı gibi faydalı çalışmaların yanı sıra birçok konuda eksikliklerin giderilmesi için faaliyetlerini sürdürüyor. Konseyimiz tarafından planlanan ancak seçimlerin yoğunluğundan dolayı gerçekleştirilmeyen Kurtik şenliklerini de, Allahın izniyle önümüzdeki yıl yapacağız. Bu anlamda bu konseyin işleyişinde emeği geçen hocamıza ve siz değerli çalışma grubu temsilcilerine teşekkür eder, şükranlarımı sunarım ifadelerini kullandı.

Başkan Asya, konuşmasının ardından Prof. Dr. Bayram Coşkuna başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.

Daha sonra konuşan Prof. Dr. Coşkun, yaklaşık bir yıldır Kent Konseyinin faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, öncelikli hedeflerinin konseyin kurumsallaşmasına yönelik olduğunu ve bunun için de çok ciddi adımların atıldığını söyledi.

Kent Konseyinin gönüllü bir çaba olduğunu kaydeden Coşkun, buna rağmen konseyde görevli herkesin özverili bir çalışma yürüttüklerini belirterek, Muş Kent Konseyi kendini sürdürme kapasitesini elde etti. Görevi devredeceğimiz arkadaşlarımızın daha güzel işler yapacağını düşünüyorum. Çünkü atılan temel üzerinde devam etmek daha kolaydır. Kent Konseyi, sadece belediye faaliyetleri alanında işleyen bir teşekkül değil, aynı zamanda diğer kamu kurumların da alanına giren konularda faaliyet yürütmektedir. Dolayısıyla her kurumun bu oluşuma destek vermesi gerekir diye düşünüyorum. Bu çok aktörlü yapının ve kolektif dayanışma fikrinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu organizasyonun oluşmasında ve bir yıldır beraber çalıştığımız arkadaşlarıma teşekkür ediyorum diye konuştu.

Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi ve Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç ise yaptığı konuşmada, Bayram hoca gibi tecrübeli ve birikimli biri ile Kent Konseyinde çalışma fırsatı yakaladığımız için kendimizi şanslı görüyoruz. Hocamızdan çok şey öğrendiğimizi düşünüyorum. Kişiliği, kimliği ve uyumlu çalışması ile bizleri fazlası ile mutlu etti. Emeklerinden dolayı kendisine teşekkür eder, yeni hayatında başarılar dilerim dedi.

Koç, konuşmasının ardından Kent Konseyi yürütme kurulu ve çalışma grubu temsilcileri adına Prof. Dr. Bayram Coşkuna fincan takımı hediye etti. Veda yemeği, katılımcıların toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri