Şehir Buluşmaları programı kapsamında  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir de yaptığı Basın toplantısında Basın mensupları anlamsız bir şekilde dışarı alınınca Basın toplantısı kimlere yapıldı diye akıllarda soru işaretleri oluştu.

Buluşmada Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Emre Çalışkan ile Süleyman Özgün, MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu, ilçe belediye-belde başkanları ve turizmciler yer alırken, basın mensuplarından, toplantının başlamasının ardından kısa bir süre geçmesine rağmen dışarı çıkılmasının istenmesi tepkilere neden oldu.

Şehir Buluşmaları kapsamında geçtiğimiz yıl dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank basın mensuplarının sorularını yanıtlamıştı. Aynı programda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un basının sorularını almaması ve programın 10. dakikasından sonra basından salon dışına çıkılmasının istenmesi, “Programın formatı mı değişti?” sorularının sorulmasına neden oldu.
Basın davetinde; “12 Ağustos Cumartesi Saat 15.00’da Crowne Plaza otelde 2023 Şehri Buluşmaları Programı kapsamında Kültür ve Turizm bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy un katılımları ile gerçekleştireceğimiz basın toplantısına bekleriz.” ifadelerine yer verilmişti. “Basın toplantısı” hasebiyle soru sormak ve  sorunları bakana iletmek üzere toplantıya gelen basın mensuplarına karşı bu tutumu,  kabul etmiyoruz.
Fırat Demir Muş Haber Gazetesi