Skip to main content

Başbakan, Vali Bektaş`ı örnek gösterdi

Muş Haber Fotoğrafı

AK Parti’nin Kızılcahamam’daki kampında partililerle bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Vali Erdoğan Bektaş’dan övgü ile söz ederek, 81 il valisine “O’nun gibi olun” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Vali Erdoğan Bektaş’ı örnek vali olarak gösterdi. AK Parti’nin 13’ncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Kızılcahamam’daki Asya Termal Tesisleri’nde başlayan toplantıda konuşan Başbakan Erdoğan yaptığı konuşmada, Vali Erdoğan Bektaş’ı örnek gösterdi.

81 il valisine Muş Valisi Erdoğan Bektaş gibi olun diyerek övgüde bulunan Başbakan Erdoğan, “Bize Muş Valisi gibi valiler lazım. Diğer illerimizin valilerinden de bu türden vatandaşlara karşı hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Konu ile ilgili olarak görüşünü aldığımız Vali Erdoğan Bektaş, Başbakan tarafından örnek gösterilmenin çok güzel bir mutluluk olduğunu belirterek, Muş’un adını daha güzel işlerde, daha etkili alanda duyuracaklarını söyledi. Altıkardeş mezrasında yol sorunu olan vatandaşların Başbakan’ı aradığını ve burada yapılan çalışmalardan dolayı Başbakan’ın memnun kaldığını belirten Vali Erdoğan Bektaş, mezra yolunun programa alındığını çok az bir kısmının kaldığını kış şartlarından dolayı şimdilik çalışmaların durduğunu belirtti. Önümüzdeki yıl yazın mezra yolunda çalışmaların yeniden başlayacağını ve kısa sürede tamamlanacağını kaydeden Vali Erdoğan Bektaş gazetemize yapmış olduğu açıklamada, “Başbakanımız tarafından örnek gösterilmekten dolayı çok mutluyum. İnşallah Muş’un adını, Muş’ta yapılan çalışmaları bundan sonra da duyuracağız. Güzel işler yapmayı hedefliyoruz. Güzel işler başarmayı hedefliyoruz. Amacımız Muş’u geri kalmışlıktan, fukaralıktan kurtarmaktır. Bunun için elimizden geldiğince çalışıp, Muş’a güzel işler yapacağız” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Başbakan Erdoğan’ın övgülerine mazhar olan bu olay geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Muş’un İnardı köyüne bağlı mezralara yol yapılması için çalışmalara bu ayın ortalarında başlandı. Yıllardan beri yolları olmayan, katırlar ile ulaşımlarını sağlamaya çalışan Ergari, Nevale ve Altıkardeş mezralarındaki vatandaşlar, yol sevinçlerini yaşadılar.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından başlatılan çalışmalar doğrultusunda ekipler yol yapılması için etüt çalışmalarını tamamladılar. Sarp arazide çalışma yapmak zorunda kalan ekipler zor şartlarda çalışarak, Muş merkeze 80 kilometre uzaklıkta bulunan mezralara yol götürecekler.

Muş’un güney kesiminde bulunan dağlık bölgede bulunan İnardı köyüne kadar araçla giden ve daha sonra mezralarına katır sırtında veya yaya olarak gitmek zorunda kalan vatandaşlar, mezralarına yol yapılmasını sabırsızlıkla beklediklerini söylemişlerdi…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısında Muş Valisini örnek vali olarak gösterdiği konuşması Hürriyet Gazetesinin resmi internet sitesinde aşağıdaki şekli ile yer aldı:
“Geçenlerde bir mezradan beni bir vatandaş arıyor. Gece saat 01.’de… Böyle böyle bizim köyün yolu yok.
“Kaç hane” dedim. “10-15 hane” dedi…
“Peki nerden gidip geliyorsunuz” dedim
“Yürüyerek gidip geliyoruz. Su yok” dedi…
Neyse ben vatandaşın telefonunu aldım. Bu arada valilerimizin de dikkatini çekmek isterim. Onlar da illerinde şikayetlerin eksiklerin takipçisi olmalı. Vatandaşın yanında olmalı. Örneğin; geçenlerde bir ilimize gittik. Vatandaş yanıma yaklaştı ve bir eksiğini anlattı. Bende yanımdaki valiye döndüm konuyla ilgilenmesini rica ettim. Valimiz, o vatandaşa “Yarın saat 09.00’da gel” diye randevu vermiş. Sonra, ondan randevu isteyen birçok kişiye “Saat 09.00’da gel” demiş. Sayın vali, bu vatandaşların hepsi 09.00’da gelirse valilikten içeriye girebilecek mi? Seninle görüşebilecek mi?

DEVLET YALANCI DURUMA DÜŞÜRÜLMEMELİ”
Hayır… O ilimize tekrar gittiğimizde aynı vatandaş aynı şekilde yanıma geldi, sorununu aktardı. Ben, “Yahu bu iş hallolmadı mı?” dedim. Olmaz! Sayın valim: Bir ülkenin başbakanı vatandaşına söz veriyor. O vatandaş seninle görüşemiyor, sorunu çözülemiyor. Başbakan yalancı durumuna düşüyor. Olmamalı! Devlet yalancı durumuna düşürülmemeli.

Şimdi gelelim mezraya. Beni arayan vatandaşın sorununu aradım o ilin valisine söyledim….Haydi isim de vereyim. Muş Valisi…(Tam bu sırada başbakan Kızılcahamam Kampı’na katılan milletvekillerine doğru bakarak “Seracattin bey sen bu işi biliyor muydun?” diye sordu. Daha sonra da devam etti “Biliyordun ama bak sorunu çözmemişsin, sayın valimiz çözmüş” diye AKP Muş Milletvekili Seracettin Karayağız’a ince bir gönderme yaptı.)

Vali konuyu biliyormuş ama yolu bu yılın programına koymamış. Ben kendisine konuyu aktarınca, sağolsun valimiz yolu programa almış. Şu anda 10,5 km’lik yolun 8,5 km’lik bölümü bitmiş. 2 km. ve bir küçük köprü eksik.

VATANDAŞ İNANIYOR
Mezradaki vatandaş bu kez yine beni telefonla aradı, teşekkür ediyor. Sordum kendisine “Yol bitti mi?” “Eksiği var ama çoğu bitti, kalanı da yaza biter inşallah, çok teşekkürler” dedi. Yani vatandaş inandı yolun yapılacağına…
Bize Muş Valisi gibi valiler lazım. Diğer illerimizin valilerinden de bu türden vatandaşlara karşı hassasiyet bekliyoruz”.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri