Başbakan`ı görmek isteyen büyük kalabalığın arasında bulunan ve yanına gelen Suphiye Güneş adlı bir bayan Başbakan recep Tayyip Erdoğan`a dert yandı.

Erdoğan’ı, Muş Havaalanı’nda, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Muş Valisi Ali Çınar, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Muş Jandarma Alay Komutanı Fuat Kömürcü, AK Parti İl Başkanı Halis Saltuk ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Arabanın önüne kendini atarak Başbakan`la görüşmek isteyen ve yanına gelen Suphiye Güneş, biz para istemiyoruz, maaşda istemiyoruz, adam gibi, sizin gibi bir Başbakan istiyoruz diyerek sorunlarını dile getirdi.

250 civarında  öğrencilerinin olduğununu ve  kaldıkları yerde  okul olmadığını belirten Suphiye Güneş, her yıl bir  iki cocugun okullarının uzak  olmasından  dolayı yolda  trafik kazasında  hayatlarını kaybettiğini söyledi.

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan, Suphiye Güneş adlı bayanı Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüştürdü. Ayrıca Suphiye Güneş, kısa bir süre önce yoğun yağışlar nedeniyle Sungu Beldesi`nde birçok yerin ve okulların sular altında kaldığını belirterek bu konuda destek istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suncu Beldesi`nden ayrılırken çocuklara hediye dağıtmayıda ihmal etmedi. Başbakan recep Tayyip Erdoğan, yoğun ilginin ardından miting vermek üzere Muş belediye`sine doğru hareket etti.

Haber Fotoğraf: Fırat Demir