Skip to main content

Başbakan Davutoğlu’dan okul sözü

Muş Haber Fotoğrafı

  İl merkezine bağlı Güdümlü Köyü Kurtuluş Mezrası´nda ücretli öğretmenlik yapan Cengiz Sur, öğrencileri eğitim-öğretimden geri kalmasın diye her gün okul yolunu kürekle açıp öğrencilerini kucağında taşıyor.

Konteynırda 10 öğrencisiyle eğitim-öğretim çalışmalarına devam eden Sur´un bu fedakârlığını gazetemiz sayfalarına taşımamızın ardından, Başbakan Ahmet Davutoğlu harekete geçti.

Yerel ve ulusal basında yer alan haberin ardından öğretmen Sur´u telefonla arayarak tebrik eden Başbakan Davutoğlu, mezraya bir de okul yapılması sözü verdi. Günlerdir rüyasında Başbakan Davutoğlu´nun kendisini aradığını gördüğünü söyleyen Sur, duyarlılığından dolayı Başbakan Davuoğlu ve eşi Sare Davutoğlu´na teşekkür etti. Öğretmenlik mesleğini büyük bir aşkla yaptığını belirten Sur, vatana, millete hayırlı bir nesil yetiştirebilmek amacıyla çalıştığını kaydetti.  

Başbakanımıza ve değerli eşine teşekkür ettim Kendisini telefonla arayarak tebrik eden Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu´na duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiğini ifade eden Sur: Değerli başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve çok değerli eşi Sare Davutoğlu dün akşam saat 18.15 civarında beni aradı.

Fedakarlığımdan dolayı, öğrencilerime olan sevgim ve görev aşkımdan dolayı beni tebrik ettiler. Beni aradıkları için Başbakanımıza ve değerli eşine teşekkür ettim. Başbakanımızın benim için çok değerli olduğunu söyledim, benim için idol öğretmen olduğunu söyledim, Başbakanımızda bunu duyduğu için çok sevindi. Örnek aldığımı söyledim Başbakanımız da beni tebrik etti dedi.   Başbakanımıza anlatınca çok şaşırdı Başbakan Ahmet Davutoğlu´na kendisini rüyasında aradığını gördüğünü söyleyince çok şaşırdığını belirten Sur: Başbakanımıza, günlerdir beni ülkemizin dört bir köşesinden arayan hayırsever insanlar olduğunu söyledim. Ama içimde bir uhde kalmıştı, çünkü rüyamda Başbakanımızın beni arayacağını görmüştüm ve beni arayan her numaranın acaba Başbakanımız mı diye bakıyordum.

Bunu Başbakanımıza anlatınca çok şaşırdı, ilginç bir rüya´ diyerek gülümseyip bana teşekkür etti ifadelerini kullandı.   Okulumla ilgili problemler olduğunu söyledim Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun sorusu üzerine okul ile ilgili sıkıntıları olduğunu söyleyen ve bu konuda okul sözü aldığını ifade eden Sur: Başbakanımız, bir ihtiyacın var mı?´ diye sordu, ben Başbakanımıza şahsım adına bir sıkıntım yok ama okulumla ilgili problemler olduğunu söyledim.

Değerli Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüz bu konuda bana yardımcı oldu ama değerli Başbakanımız bana söz verdi, en kısa zamanda köyüne bir okul yaptıracağım´ dedi. Ben bu güzel haberi aldıktan sonra çok sevindim. Değerli Başbakanımıza, onu ve Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimi söyledim. O da aynı şekilde siz değerli öğretmenleri seviyorum´ dedi. şeklinde konuştu.  

Sıkıntılarımız çok Konuşmasında ücretli öğretmenliğin sıkıntılarına da değinen Sur, görev aşkıyla ilin en ücra köşelerinde bile çalıştıklarını belirtti. Her şeye rağmen Başbakan Davutoğlu´nun kendisini arayarak okul sözü vermesinin büyük bir mutluluk olduğunu dile getiren Sur: Başbakanımız kısa zamanda geleceğini söyledi, ben de ´sabırsızlıkla Muş´a gelmenizi bekleyeceğim´ dedim. Başbakanımız, dilek ve temennilerde bulundu. Ben ücretli öğretmen olarak çalışıyorum, Muş´un en ücra, öğretmenlerin gitmediği mezralarda birçok sıkıntılar, okulların olmadığı yerlerde görev yaptım. Sıkıntılarımız çok, bu sıkıntılara rağmen görev ve fedakârlık aşkıyla görevimize devam ediyoruz.

Başbakanımızın bizi arayarak onore etmesi gerçekten beni mutlu etti. Okul sözü vermesi gerçekten bizi sevindirdi. Çalıştığım köyde, konteynırda eğitim ve öğretime devam etmekteyim. Konteynırda eğitim öğretim gerçekten çok sıkıntılı. Kışın zaten malum sobayı istediğimiz şekilde yakamıyoruz, okulu yakarız düşüncesiyle, elektriğimiz yok okulda. Buna rağmen görev aşkıyla öğrencilerimiz mağdur olmasın diye eğitim öğretimimize devam ediyoruz ifadelerini kullandı.  

Eşim fedakâr bir öğretmen Ücretli Öğretmen Cengiz Sur´un eşi Neşe Sur, eşiyle gurur duyduğunu söyledi.Eşinin mesleğini büyük bir görev aşkıyla yaptığını dile getiren Neşe Sur: Eşim fedakar bir öğretmen, sonuna kadar arkasındayım. Başbakanımızın, eşimi arayarak tebrik etmesi bizi çok mutlu etti dedi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri