Skip to main content

Bakan halay çekerek stres attı

Muş Haber Fotoğrafı

Önceki gün Muş’a gelen ve çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Bitlis’e geçen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, akşam saatlerinde Muş’a geldi. Sungu Beldesinde Bakan Eker’i karşılayan Vali Erdoğan Bektaş, Karayolları Kavşağında bulunan Necmettin Dede parkına geldiler.

Belediye Başkanı Necmettin Dede, AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, AK Partili İl Genel Meclis Üyeler ile Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılanan Bakan Eker, Muş’ta Necmettin Dede Parkı’nda kendisini karşılamaya gelenlerle Kürtçe türküler eşliğinde halay çekti.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bitlis ilinde yapılan kırsal kalkınma projelerini incelemelerinin ardından karayolu ile Muş’a geçti. Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin konuğu olarak kısa bir süre Necmettin Dede Parkı’nda dinlenme fırsatı bulan Bakan Eker, Kürtçe türküler eşliğinde halay çekti. Bakan Eker, halay çekerek yorgunluk attığını söyledi.

ÇALIŞMALAR BAŞARILI OLURSA BÖLGEDE UYGULANACAK
Bakan Eker, halayın sonunda geziyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tatvan’ın bazı köylerinde başlatılan kırsal kalkınma çalışmalarının başarılı olması halinde çalışmaları bölge geneline yayacaklarını belirten Bakan Eker, “Tatvan’da bir grup köyün kırsal kalkınma faaliyetleriyle ilgili yatırımları ve çalışmaları inceledik. Hüsnü Özyeğin Vakfı’nın başlattığı ve büyük katkı sağladığı çalışmaları takip ettik. En güzeli de bu çalışmalar yapılırken İl Tarım Müdürlüğü’nün kadrolarıyla birlikte hareket edilmesidir. Vatandaşlarımızın talepleri oldu, onlarla ilgilendik. Bundan sonraki süreçte de oradaki çalışmalar başarılı olursa diğer bölgelere de örnek teşkil eder. Biz de bundan çok memnun ve mutlu oluruz.”

MUŞLULARIN MİSAFİRPERVERLİĞİ
Ankara’ya hareket etmek için Muş’a geldiğini hatırlatan Bakan Eker, “Sayın Vali’mizin ve Belediye Başkanımızın ricası üzerine buraya geldik ve Muşluların misafirperverliğini de yakından görmüş olduk. Mahalli sanatçımız da Kürtçe ve Türkçe şarkılar söyledi. Biz de o şarkılarla coştuk ve yola devam ediyoruz.” dedi.

Referandumla ilgili de konuşan Eker, şöyle konuştu: “Sivilleşmenin, demokratik standartların artmasıyla ilgili milletimizin önüne sunduğumuz bir paketin 12 Eylül günü, bir askeri darbenin yıl dönümünde milletin önüne konmasıdır. Milletimiz bu konuda Türkiye’nin demokratikleşmesine evet diyecektir. Buna inanıyoruz ve bekliyoruz.”

Bakan Eker ve beraberindekiler daha sonra özel uçakla Muş’tan Ankara’ya hareket etti. Bakan Eker’i havaalanında Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Necmettin Dede, kamu kurum amirleri ve partililer uğurladı. Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…