Bir ayakkabıcı dükkanında henüz belirlenemeyen bir sebeple meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında iş yeri tamamen yanarken, patlamanın etkisiyle çevredeki ev ve işyerleri de büyük ölçüde zarar gördü. Edinilen bilgilere göre, olay gece saat 02.30 sıralarında hükümet konağı karşısındaki Vilayet Caddesi üzerinde bulunan Murat Çalışır’a ait ayakkabı dükkanında meydana geldi.

Patlamanın ardından işyeri tamamen yanarken, çevredeki işyerlerinin de camları karılıp çerçeveleri tahrip oldu. Patlama ve yangın çevredeki vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, kısa süre içerisinde olay yerine gelen polis, itfaiye ve sivil savunma ekipleri tarafından yangına müdahale edildi. Muş Belediyesi’ne ait itfaiye ekiplerinin müdahale etmesiyle yangın çevreye sıçramadan söndürüldü.

Yaklaşık bir saat süren ve güçlükle söndürülen yangının ardından dükkanda inceleme yapan Muş Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bomba uzmanları, bomba ihtimali üzerinde durarak geniş çaplı bir inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonucunda herhangi bir ipucuna rastlanmazken, patlamanın gaz sıkışmasından meydana geldiğinin tahmin edildiği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Patlamanın etkisi ile dükkanının camları kırılan ve çerçevesi tahrip olan Mehmet Demir isimli esnaf, yangının çevreye sıçramadan söndürülmesinin büyük bir faciayı önlediğini söyledi. Demir, “Gece aniden bir patlama oluyor ve ardından yangın çıkıyor. Arkadaşımızın dükkanı tamamen yanıyor. Patlamanın neden kaynaklandığı henüz belli değil. Bomba da olabilir başka bir şeyde. Şuanda görevliler çalışmalarını sürdürüyorlar. Ancak gaz sıkışmasından şüpheleniliyor” dedi.

 NULL