100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu’ndan mezun olan ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Avukat Hamit Soysal öğretmenleri ile yemekte buluştu.  
 Muş’ta serbest avukatlık yapan Hamit Soysal, mezun olduğu 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu’nda görev yapan öğretmenler için yemek verdi.
 
 Yeşilyurt Mahallesi’nde oturan ve 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu’ndan mezun olarak İstanbul Hukuk Fakültesi’nin bitirip avukat olan Hamit Soysal öğretmenleri için ‘vefa’ yemeği düzenledi. Şark Kebap Salonu’nda düzenlenen yemeğe 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu Müdürü Enver Kıvanç, müdür yardımcıları Nurettin Kutlu, Abdulkadir Acar ve okul öğretmenleri katıldı. 
 
 Düzenlenen yemekte konuşan 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu Müdürü Enver Kıvanç, böyle bir organizasyonun ilk defa yapıldığını belirterek, “Avukat Abdulhamit Soysal okulumuzdan mezun olmuş ve bugün ilimizde serbest avukatlık yapıyor. Bizim ve okulumuz açısından çok sevindirici bir olaydır bu. Öğrencilerimizin bir yerlere geldiğini ve meslek sahibi olduğunu görmek bizi çok memnun ediyor. Böyle bir organizasyon yapıp bizi burada bir araya getirdiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Bu yemek okulumuz çalışanlarını çok memnun edip çalışma azmini artırdı” dedi.
 
 Avukat Hamit Soysal’da, kendisinin meslek sahibi olmasında önemli bir yeri olan 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu’nun kendisi için çok önemli olduğunu kaydederek, “Bizlerin yetişmesinde önemli katkıları olan öğretmenlerimizi unutmak mümkün değildir. Ben de benim meslek sahibi olmamda ve okumamda büyük emeği olan öğretmenlerimle bir araya gelmek için böyle bir organizasyon yapmaya karar verdim” dedi. Haber: Emrullah Özbey
 NULL