Muş’un Yaygın beldesinin Köşk köyüne bağlı Aydoğdu mezrası yakınlarındaki dağlık araziye çıkan Ahmet, İrfan, Kemal ve Celal Tetik isimli avcı kardeşler ölümden döndü. Yorgunluktan ve soğuktan bitkin düşen dört kardeş, cep telefonuyla jandarmaya haber vererek yardım istedi.

Jandarmayı bekleyen kardeşler donmamak için montlarını, atkılarını ve çevreden topladıkları odun parçalarıyla ateş yakıp ısınmaya çalıştı. Avcılarla sürekli olarak telefon irtibatı sağlayan jandarmanın bölgeye gönderdiği ekip, yaklaşık 6 saat sonra avcı kardeşleri, kurtlardan ve donmak üzere iken kurtararak Aydoğdu mezrasına getirdi. Aydoğdu mezrasında bekleyen 112 Acil Servis ambulansı tarafından alınan 4 kardeş, daha sonra Muş Devlet Hastanesi’ne getirilerek doktor kontrolünden geçirildi. Kardeşlerin yapılan sağlık kontrollerinde durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Çok zor durumda kaldıklarını belirten Kemal Tetik, “Mahsur kaldık ve jandarmaya haber verdik. Yaklaşık 6 saat bekledikten sonra kurtarılabildik” diye konuştu. Atkıları ve montlarını yakarak çevreden topladıkları odun parçalarıyla ateş yakmayı başardıkları anlatan Ahmet Tetik de, “Kurtlar etrafımızı çevirdi. Sürekli olarak ateşin etrafına kurtlar geliyordu. Biz silahla ateş ediyorduk, kaçıp tekrar geliyorlardı. Jandarma da bize uyarı ateşi yapıyordu. Daha sonra kurtarılıp 112 ekipleri tarafından hastaneye getirildik” dedi.

NULL