Muş Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik kazasında yaşamını yitiren Ataş Ailesi’nin yakınlarını ziyaret etti.
Muş’tan Bursa’ya giderken Ankara’nın Polatlı ilçesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitiren Necdet ile Gülizar Ataş çifti ve 4 çocukları trafik haftasında anıldı. Muş Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Nafiz Karabudak ile trafik polisleri trafik haftası etkinlikleri sebebiyle Ataş ailesinin yakınlarını ziyaret ettiler. Oğlu, gelini ve torunlarını trafik kazasında kaybeden Baba Necati Ataş ile sohbet eden Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, yaşanan trafik kazalarının geride bıraktığı acılara değinerek ailenin acısını bir kez daha paylaştı. Mert, “Sürekli olarak trafik kazaları ile karılaşıyoruz. Meydana gelen kazalar takdiri ilahi ama gerekli önlemlerinde alınması gereklidir. Kurallara uyulması halinde kazaların çok az seviyelere ineceği kesindir. Çağdaş ülkelerle kıyaslandığı zaman Türkiye’de trafik kazalarının çokluğu dikkat çekiyor ve ülkemizde kazaların büyük bir çoğunluğunun kural ihlalinden kaynaklandığı görülmektedir. Önlemler alınırsa bu kazalar en az seviyeye inecektir. Geçen yıl yaşanan üzücü kazada yaşamını yitirenleri bir kez daha rahmetle anıyoruz. Umarım böyle trafik kazaları bir daha yaşanmaz ve geride acı dolu akrabaları, yakınları ve çocukları bırakmaz” şeklinde konuştu.
Baba Necati Ataş ise yaşanan trafik kazasında bir ailenin tamamen yok olduğunu belirterek, “Beş çocuğumdan ikincisi olan Necdet, eşi ve çocuklarını kazada kaybettik. Acımız çok büyük. Kazanın üzerinden 11 ay geçmiş olmasına rağmen bu olayı unutmamız mümkün değil. Elbette ki ölenle ölünmüyor. Ama içimizdeki acı hayat boyu bizimle birlikte kalacaktır. Bizim yaşamış olduğumuz bu acıları başkalarının da yaşamaması için sürücülerin daha dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyorum” dedi.
 Muş`un Sesi Gazetesi