Yeni Cezaevi Caddesi olarak bilinen Temmuz ayı meclis toplantısında Recep Tayyip Erdoğan olarak ismi değiştirilen caddede yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Muş Belediyesi söz konusu caddede başlattığı yol genişletme çalışması ile bir ilke daha imza attı. İlk defa 35 metrelik yol genişletmesi yapan belediye, vatandaşların refahı için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, yetkililerden bilgi aldı. İmar kanunun 18. maddesinin uygulandığı yolu 35 metre genişleteceklerini ifade eden Başkan Asya, belediyenin ilk defa böyle geniş ve modern bir yol yaptığının altını çizdi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teknik personellerinin gerekli ölçümleri yaptığını söyleyen Başkan Asya, yolun büyük bir kısmına stabilize malzemesi serildiğini kaydetti.

Cadde üzerinde ikamet eden vatandaşları sıkıntıya sokmadan onlarla uyumlu bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Asya, Muş-Bitlis karayoluna bağlanana kadar yolun sınırını belirleyerek gerekli altyapı malzemelerini döşeyeceklerini söyledi.

İmar planı kapsamında mahallelerdeki yeni yolların açılması ile ilgili çalışmaların devam edeceğini ifade eden Başkan Asya, Bu kapsamda imkânlarımızı zorlayarak kararlı bir şekilde bu yolları açmaya devam edeceğiz. Muş Bitlis yoluna bağlanan meclisimizce adını değiştirdiğimiz Recep Tayyip Erdoğan Caddesinde İmar Kanununun 18. Maddesini uygulamaya aldık. Allahın izniyle adına yakışır modern bir yol yapacağız. Yaklaşık 35 metre genişletilecek olan yolun kentin trafiğini ciddi anlamda rahatlatacağını düşünüyoruz. Aynı şekilde bu cadde ile bağlantılı olan Saray Mahallesi 1. Mıntıka bölgesindeki ara yolları da tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. İlimizin yapılaşma konusunda düzenini sağlamak ve bundan sonra yapılacak olan yapıları kontrol altına almak için gerekli önlemleri alıyoruz. İmar kanununun 18. Maddesi gereği yola terk edilen bütün yolları açmayı hedefliyoruz. İnşallah ilimizin sorunlu yollarının tamamını en kısa sürede yenileyeceğiz.

Başkan Asya konuşmasının ardından birim amirleri ile birlikte sanayi esnafını ziyaret etti. Daha sonra Yeşilyurt Mahallesine geçen Başkan Asya ve beraberindekiler, burada yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili incelemelerde bulundular.

 

Muş Manşet Gazetesi