Skip to main content

Asfalt sezonu başladı

Muş Haber Fotoğrafı

Muşta yol yapım çalışmalarında görev alan işçiler, yakıcı güneşin altında bir de yola döktükleri 160 derece asfaltın sıcağıyla kavruluyor. Zor şartlara rağmen oruçlarını da tutan işçiler, adeta ateş soluyarak çalışıyor. Asfalt yapım işlerinde çalışan işçiler, hem hava hem de asfaltın kavurucu sıcaklığıyla mücadele ediyor.

HİZMETTE SINIR YOK

Korkut ilçesine bağlı Karakale köyünde yapılan asfalt çalışmasını inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, işçilerin hem oruç tutuğunu hemde 160 derece sıcak asfaltta çalıştıklarını söyledi.

Devletin bölgede hizmetlerine hız verdiğini ifade eden Yentür, Malum Ramazan ayı, Ramazan ayının içerisinde havalar ısındı, çalışan personelimiz, Allaha hamd olsun bir Müslüman olarak dini ibadetlerini yerine getirmektedirler. Ancak bu zor koşullarda da gördüğünüz gibi şu anda 160 santigrat derece sıcak önünde asfalt dökmektedirler. Devletimiz, bölgemizde hizmetleri hızlı bir şekilde yapmaktadır dedi.

EYLÜL SONUNA KADAR ÇALIŞMA SÜRECEK

2016 yılı yatırım programını uyguladıklarını ve 450 kilometre asfalt çalışmasının yapılacağını kaydeden Yentür, 2016 yatırım programında olan İl Özel İdaresi, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) ve öncelikli yollar kapsamında yaklaşık 450 kilometrelik bir sathi kaplama, yaklaşık 15 kilometrede Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) dediğimiz sıcak asfalt yol çalışması olacaktır. Şu anda bulunduğumuz bölge Korkut-Karakale köyümüz Taşlıca arası 9 kilometrelik 2. kat sathi kaplama işinin yapıldığı bir yol. Şu ana kadar yaklaşık 50 kilometrelik bir yol katlettik. Havanın yeni sıcak olması, çalışma koşullarının yeni olgunlaşması nedeniyle yeni performanslı bir şekilde işimize başladık. Yaklaşık, Eylül sonu itibariyle bu işin programının tamamını yapmayı planlıyoruz ifadelerini kullandı.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet Şah Şentürk ise, Korkut ilçesi Taşlıca arası 10 kilometre 2. kat sathi kaplama yaptıklarını belirterek Tabi mevsim şartları asfalt dökümü için yeni uygun olmaya başladı. Yani şu anda sıcak, Ramazan, çalışanlar hep oruç tutuyor. Bu gördüğümüz distribütörlerin sıcaklığı 160-180 derece arasında değişiyor. Tabi o buharı ile bile bu sıcaklıkta yapılan işin önemi ehemmiyeti ortaya çıkıyor dedi.

Yol çalışmalarını takip eden Karakale Köy Muhtarı Salih Keler de, Ramazan ayıdır. Bizim İl Özel İdaresi personeli, herkes burada çalışıyor, herkes zorluk çekiyor. Allah, Peygamber hepsinden razı olsun hepsine de teşekkür ediyorum dedi.

İl Özel İdaresi Şantiye Şefi Vahyettin Demirbilek ise, Sıcağın altında hem arkadaşlar çalışıyorlar hem de hepsi oruçludurlar. Şuanda 12 kilometre yolumuz sıcak asfalt vurulacak şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri