Bitti denilen kış geri geldi. Mart ayının yarısını geride bıraktığımız şu günlerde aniden bastıran kar yağışı yüzlerce otomobili park halinde yakaladı. Sürücüler ise araçlarını kardan temizlemekle yetindi. Önceki günden bu yana kentte etkisini sürdüren kar yağışı nedeni ile araçlar park edildikleri yerde mahsur kaldı.

Muş’ta hayatı olumsuz etkileyen soğuk hava ve kar ve kar yağışı araçların park edildikleri yerde mahsur kalmasına neden oldu. Aralıksız yağan kar kentte yaşamı olumsuz etkilerken araçlarında park edildikleri yerde kalmaya mecbur etti.

Belediye ekiplerinin yapmış olduğu karla mücadele çalışmalarını da olumsuz bir şekilde etkileyen araç parkları, sürücülere de zor anlar yaşattı.
Araçların park yerinde mahsur kalması ilginç manzaralar oluşturdu. Sürücüler, aniden bastıran karın araçları park halinde yakaladığını ve şimdi ise mecburen çıkarmak zorunda olduklarını söylediler.

Karın fazla yağması sebebiyle otomobiller adeta karda kayboldu. Vatandaşlar, araçlarını karın altından kurtarmak için uzun uğraşlar verirken, yüzlerce otomobil yolların kapalı olması sebebiyle trafiğe çıkamadı.

Araç sahipleri çaresizlik içinde sadece araçlarını kardan temizlemekle yetindi. Trafiğe çıkamayan yüzlerce araç çeşitli bölgelerde park halinde olduğu için belediye ekiplerinin kar temizleme çalışmalarını da zorlaştırdı.

 Muşun Sesi Gazetesi