Muş’un Tandoğan köyünde yokluklarla mücadele eden Güneş ailesine Ankara’dan giyecek malzemesi gönderildi.
Ankaralı hayırsever vatandaşlar tarafından Anadolu Ajansı Muş Temsilcisi Sabri Yıldırım’a gönderilen malzemeler, Güneş ailesine verildi. Ankaralı hayırsever vatandaşların değişik zamanlarda kendisine giyecek malzemesi gönderdiğini ifade eden Anadolu Ajansı (AA) Muş Temsilcisi Sabri Yıldırım, gelen malzemeleri ihtiyaç sahibi iki aileye verdiğini söyledi. Elbiselerin yarısını Kızılağaç beldesinde ihtiyaç sahibi bir aileye verdiğini ifade eden Yıldırım, geri kalan kısmını da Tandoğan köyünde yokluklarla mücadele eden 8 nüfuslu Güneş ailesine verdi.
Hayırsever vatandaşların önümüzdeki günlerde yiyecek malzemesi de göndereceğini dile getiren Yıldırım; “Ankara’dan bazı hayırsever vatandaşlar tarafından değişik zamanlarda ihtiyaç sahiplerine vermemiz için bize giyecek malzemesi gönderiliyor. Önceki gün yine Ankara’dan bana iki koli giyecek malzemesi gönderildi. Ben de kolinin birini Kızılağaç beldesinde ihtiyaç sahibi bir aileye verdim. Diğer koliyi de Tandoğan köyündeki Güneş ailesine verdim. Güneş ailesinin maddi durumunun çok düşük olduğunu öğrendim. Onun için gelen yardımların yarısını onlara verdim. Önümüzdeki günlerde yine ihtiyaç sahiplerine vermem için yiyecek malzemesi gelecek. Onun da bir kısmını Güneş ailesine vermeyi düşünüyorum” dedi.
Eşinin açık kalp ameliyatı olduğunu ve doktorların çalışmayı yasak ettiğini ifade eden Aygül Güneş de, “Eşim altı yıl önce açık kalp ameliyatı oldu ve doktorlar çalışmasının yasak olduğunu belirtti. Eşim şu anda 5 kilogramdan daha ağır bir şey kaldıramıyor. Evde çalışacak kimse yok. Altı çocuğum var ve üçü okula gidiyor. Biz de hayırsever vatandaşların yardımları ile geçiniyoruz. Bize giyecek malzemesi gönderen hayırseverlere ve aracı olan Anadolu Ajansı Muş Temsilciliği’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 Muş`un Sesi Gazetesi