Muş`ta akaryakıt istasyonlarına sıkı denetim uygulanıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen genelge doğrultusunda kaçak akaryakıt istasyonlarına ve kaçak akaryakıt satışına karşı sıkı denetimler başlatıldı. İl genelindeki bütün petrol istasyonlarının denetimini yapmakta olan komisyonunda, Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü, Maliye, Sağlık İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nden birer görevli bulunmaktadır.
Denetleme ekibi tarafından operasyon yapılan akaryakıt istasyonlarında iş yeri açma ve işletme ruhsatı, dağıtım şirketine bağlı olunup olunmadığı, sevk irsaliyesi ve fatura, sağlık koruma bandı içerisinde izin verilmeyen yapılaşmanın olup olmadığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işletme belgesi, ucuz mazot adı altında akaryakıt satılıp satılmadığı, LPG izin testinin olup olmadığı, yol geçiş için belge, deşarj ve emisyon izninin olup olmadığı konularında il ve ilçelerdeki bütün akaryakıt istasyon işletmecilerinin kontrol edileceği bildirildi.


   Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü ve Akaryakıt İstasyonları Kontrol Komisyonu Başkanı Sebahattin Karadağ, akaryakıt istasyonlarının kontrollerine başladıklarını belirterek, “İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda oluşturulan komisyon tarafından, il ve ilçelerdeki bütün akaryakıt istasyonları denetleniyor. Denetimlerde kaçak akaryakıt satışı yapan istasyonlar ve kaçak istasyonlar tespit edilerek haklarında gerekli işlemler yapılacak” dedi.

NULL