2 Temmuz tarihinde delegelerin oylarıyla Ak Parti il başkanı olan Ramazan Aşık ve yönetimi dün belediye başkanı Necmettin Dede’yi ziyaret ettiler. Ziyaretlerine önceki gün Muş Valisi İbrahim Özçimen ile başlayan Ramazan Aşık ve yönetimi dün de Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi ziyaret eden Ak Parti il başkanı Ramazan Aşık, partisinin yeni yönetimi tanıtarak şöyle konuştu. “Malumunuz 2 Temmuzda demokratik bir seçim yapıldığına inanıyorum. Delegelerimizin hür iradesi bizden yana olmuştur. Tabiî ki bunu her yerde söylediğime göre burada da söylemekten yarar görüyorum. Üç arkadaşımla parti içerisinde yarıştık. Ne Derviş Bey, ne Mehmet Bey seçimi kaybetti, nede Ramazan Aşık seçimi kazandı. Sonuçta bütün oylar Ak partinin sandığına girdi ve sandıktan çıkan oylar ile delegenin teveccühü bizden yana oldu. Bizde delegeler ve Muş halkına layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yönetimdeki tüm arkadaşlarımız ile birlikte hizmet için seçildik, hata aday olurken bile herkese eşit mesafede olacağımı kimseye taraf olmayacağımı sadece hizmetin tarafı olacağımı söylemiştim. Ben ve arkadaşlarım Muş’a hizmet için bu işe talip olduk. Çoğu arkadaşımız yeni siyasete giriyor, yönetimdeki arkadaşlarımızın çoğu üniversite mezunu, buda beni çok sevindiriyor” dedi.

Biz kimseye taraf değiliz, biz Ak Partinin tarafıyız diyen Ak Parti il başkanı Ramazan Aşık, “Bunu her zaman özel konularımızda da ve şimdide söylemek istiyorum. Biz kimseye taraf değiliz. Biz Ak Partinin tarafıyız, Muş’un tarafıyız. Ben ve arkadaşlarım bu güne kadar ve şu iki aylık bir zaman da yaptığınız hizmetlerinizden dolayı siz tebrik ediyoruz. Gerçekten şu ana kadar ciddi hizmetlerinizi görüyoruz ve takdirle karşılıyoruz. Ben de yönetim kurulum adına size ve ekibinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ak parti il Başkanı Ramazan Aşık parti içerisinde belirli sıkıntılar olduğu herkesin malumudur ama biz o sıkıntılardan yana değiliz kesinlikle o sıkıntıları asgariye indirmek için elimizden geleni yapacağız diyerek, “Teşkilatımız veya ben her zaman belediye başkanımızın yanında olduğumuzu, emrinde olduğumuzu yapılan ve yapılacak bütün iyi çalışmaların yanında olduğumuzu da belirtmek isterim. İşlerimiz zaten yok yapılan bütün işlerin bize de zamanında bildirirseniz bizde bunu tüm halkımız ile paylaşırız. Ayrıca bizi makamında kabul etiğiniz içinde size teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Muş Belediye başkanı Necmettin Dede belediyeye şeref verdiniz hoş geldiniz diyerek, “Görevinizde size hayırlı olsun. Hepimiz Muş için varız. Ben emekli olduktan sonra tek düşüncem Muş milliyetçiliği, Muş beraberliğiydi, Muş’un kalkınmasıdır. Bu bakımdan hizmette hep bu sloganı seçtim ve Muş’a hizmet için buradayım. Beli bir kesimin değil de tüm Muş halkının belediye başkanıyım. Şu anda burada kesinlikle ayırım yok, bu kapıdan hiçbir zaman ayrım içeri girmedi. Yanlış yapılmamaya gayret edildi ve doğruları yapmayı da kendimize prensip edindik” dedi.

Belediye Başkanı Necmettin Dede daha sonra belediye hizmetleri ve çalışmaları hakkında Ak Parti yönetimini bilgilendirdi. Haber: Emrullah Özbey NULL