Skip to main content

Ak Parti’de seçim kutlaması

Muş Haber Fotoğrafı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş İl Başkanlığında seçim kutlaması yapıldı. İl Başkanlığı binasında bir araya gelen vatandaşlar, parti yöneticileri ile tokalaşarak seçim sevinci yaşadılar.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri kutlama programına 1 Kasım seçimlerinde milletvekili seçilen Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün, Merkez ilçe Başkanı Halil Subaşı, milletvekili adayları Abdulselam Er ve Medeni Çağlar, ilçe ve belde belediye başkanları, parti teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Namık Ergün, AK Partinin tek başına iktidar olmasının belirlenmesi ile piyasalarda olumlu yönde hareketliliğin arttığını belirterek, bunun gerçekleşmesin de emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Feyat Asya, bugün Gazzenin, Arakanın, Bosnanın ve Myammarın AK Partinin başarısına sevindiğini belirterek, bundan dolayı Allaha şükür ettiklerini söyledi.

Başkan Asya, Bugün mazlumların, mağdurların ve ötekileştirilmişlerin dördüncü sefer zaferini kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Merkez ilçemizde, Hasköyde ve birçok bölgemizde oylarımızı arttırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunlar yeterli değil, ancak Allahın izniyle daha da ileriye götüreceğiz. Burada daha fazla çalışacağımızın, daha fazla hizmetkarlık edeceğimizin sözünü veriyoruz. Geçmişte birbirimizle uğraşarak yanlış yaptığımızı fark ettik. Buna bağlı olarak 7 Haziranda şefkat tokatı yedik. Halkımızdan uyarı aldık. Allaha şükürler olsun ki 1 Kasımda toparlanarak enerjimizi birbirimize değil de rakiplerimize karşı kullanarak başarıya ulaştık. Bu başarıyı eski yeni tüm yöneticilerimizle, partililerimizle, esnaf ve eşrafımızla, kısaca tüm halkımızla yakaladık. Bizimle beraber bu başarıya sevinen herkese selamlarımızı gönderiyoruz. Bunda emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Burada sizlerin önünde bir kez daha söz veriyoruz ki daha fazla çalışacağız ve sizlere daha fazla hizmetkarlık edeceğiz dedi.

Asyanın konuşmasının ardından konuşan AK Parti Muş Milletvekili adayı Medeni Çağlar da, 40 gündür bir mücadele verdiklerini belirterek, sonuç olarak alınan başarıdan dolayı mutlu olduklarını ve bundan dolayı herkese minnettar olduklarını söyledi.

AK Parti Muş 2. Sıra Milletvekili adayı Abdulselam Er de yaptığı konuşmada, Aday listelerinin belirlenmesinin ardından sizlerle yaptığımı ilk toplantıda söylediğim gibi, ben sizden milletvekili olmak için değil, mazlum halkların geleceği için destek istedim. Bu desteği verdiğiniz için Allah sizlerden razı olsun. 7 Haziranda İsrail etti. 1 Kasımda da sizlerin desteği ile Gazzeye de bayram yaşattık. Bugün Suriyedeki ve Mısırdaki mazlumların ümidi bu başarı ile bir kat daha arttı. Bu şeref bizim için yeterlidir. Sizler üzerinize düşeni yaptınız. Yüzümüzü ak ettiniz. Allah sizlerden razı olsun. Bu davada bizleri yalnız bırakmayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah eksikliğinizi vermesin ifadelerini kullandı.

1 Kasım seçimlerinde alınan oylarla AK Parti Muş Milletvekili olan Mehmet Emin Şimşek ise yaptığı konuşmada, Türkiyenin bugün bayram yaşadığını söyleyerek, Türkiye gerçekten huzur istedi, Türkiye istikrar istedi. Türkiye üç ay içerisinde unuttuğu koalisyonun ne anlama geldiğini hatırladı ve tekrar sandığın başına giderek istikrarı oyladı. Kürtüyle, Türküyle, Arapıyla, Çerkeziyle Zazasıyla bütün unsurlarla bütün renkleri ile bir arada yaşamaktan başka bir çaremiz yok dedik ve dün bunu okeyledik aslında. Herkes buna evet diyerek okeyledi. Türkiyede iki kişiden birisi bu partiye oy verdi. Tekrar AK Partiyi tercih ettiler. Rabbim bizleri utandırmasın, bu emekte kimin payı varsa Allah ondan razı olsun. Hepinize desteklerinizden dolayı tek tek teşekkür ediyorum. Allaha emanet olun diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri