Merkeze bağlı İnardı Köylülerine düzenlenen törenle konutları teslim edildi. Muş merkez İnardı köyü ve bağlı mezralarında, 1987 tarihinde meydana gelen çığ ve heyelan afeti nedeniyle 1989 yılında bakanlığın onayını verdiği afet konutları dün düzenlenen törenle hak sahiplerine dağıtıldı.
Ak Parti Muş Milletvekili Sebahatin Yıldız, İl Valisi İbrahim Özçimen, Bayındırlık ve İskân Müdürü Ayhan Uçak törene katıldı. Törende bir konuşma yapan Ak Parti Muş Milletvekili Sebahattin Yıldız, 4 yılda 3 bin konutun yapıldığını belirtti. Yıldız; “ aradan geçen 39 yılda onlarca hükümet geldi geçti, bugüne kadar bu yaralar sarılmadı. Ama bu yarayı sarmak bizlere yani Ak Parti iktidarına nasip olmuştur. Bakanımızla yaptığımız görüşmelerde 2004 yılında Muş’un bütünü alınacaktı, Bingöl depremi engel oldu ama 2006 programını yaparken görüşmelerimiz neticesinde 1966 yılından sonra kalan ne kadar konut varsa bütününü programa aldık ve hak sahibi olan bütün vatandaşlarımızın hak sahipliği geri alınmamak üzere hepsi programa alındı. Bu yıl 10 trilyon 850 milyar para sadece afet konutları için Muş’a ayrıldı. Bir kalemde bu miktarı çıkarmak kolay değil. bu para hemşerilerime kalacak ve önümüzdeki yıl Muş’ta afet konutu diye bir mesele kalmayacak” dedi.
  Törene katılan Şükran Başaran adlı bir vatandaşta İl Valisi İbrahim Özçimen’e ve Ak Parti Muş Milletvekili Sebahattin Yıldız’a sitemde bulunarak 23 yıl önce yaşadığı felaketten sonra hak sahipliğinin iptal edildiğini ve bu hak sahipliğini geri istediğini belirtti.
 Toplam 106 dairenin hak sahiplerine dağıtımı dün gerçekleşirken, geç te olsa dağıtılan konutlar hak sahiplerini sevindirdi.

NULL