Muş Adliye Sarayı’nda, 2005 yılının başarılı çalışanları düzenlenen törenle ödüllendirildi. Muş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geleneksel hale getirilen “Yılın Başarılı Personelleri Ödülü”nün sahipleri belli oldu. 2005 yılında sergiledikleri başarılı çalışmalardan ötürü yılın personelleri, Sulh Ceza Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Gülseren Akalın ile zabıt katipleri Ali Ziver Çiftçi ve Müslüm Adanır oldu. Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın, Ağır Ceza Reisi Şamil İnal, Baro Başkanı Avukat Sait Sever, savcı, hakim ve adliye çalışanları katıldı.


Törende açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Savcısı Tahir Apaydın, Adliye Sarayı’nın gittikçe daha fazla teknolojik imkanlara sahip olduğunu ve modern bir görünüm aldığını kaydetti. Apaydın, personellerin önceden olduğu gibi yine başarılı bir çalışma temposu içerisinde olduğuna değinerek, “Bu yıl ödüle layık görülen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Aslında tüm çalışanlarımız yılın personeli seçilen arkadaşlarımız kadar çalışkan ve başarılıdırlar” dedi.


Adliye Sarayı’nın eski ve yeni halini anlatan slayt gösterisiyle devam eden program, başarılı personellerin ödül almasıyla son buldu. Törende yılın başarılı Yazı İşleri Müdürü ödülüne layık görülen Sulh Ceza Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Gülseren Akalın’a plaketini ve hediyesini, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Şamil İnal verdi. Ayrıca 2005 yılının başarılı zabıt katibi seçilen Ali Ziver Çiftçi, plaketini ve hediyesini Cumhuriyet Savcısı Ali Murat Esencan’dan alırken, yine 2005 yılının başarılı katibi seçilen Müslüm Adanır’ın ödülünü ise Baro Başkanı Avukat Sait Sever takdim etti.

NULL