9 kasım 2006 tarihli yönetim kurulu kararı ile İrfan ÖZTÜRK’tün il dışına tayini nedeni ile boşalan Atatürkçü Düşünce Derneği Muş Şubesi başkanlık görevine Özcan YETKİNER getirilmiştir. (Öğretmen Özcan YETKİNER Muş Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesinde görev yapmaktadır.)

 
                                                                                                               ADD Yönetim Kurulu
 
 
               Bilindiği üzere Atatürkçü Düşünce Derneği,  19 Mayıs 1989 tarihinde, o günlerde, “Atatürk devrim ve ilkelerine karşı açık ya da kapalı saldırıların doruğa ulaştığı”  saptaması yapılarak kurulmuş yüce amaçlı bir örgüttür.
              Amacımız; kendini Kemalist olarak tanımlayan gençlerin birlikte yürüyebilmesi, devrimi bütünlemek yolundaki bilimsel, siyasal, sosyal ve ekonomik çabaların, Kemalist utkunun kaynağı Mustafa Kemal Atatürk’e aracısız ulaşıp, yöntemini, düşüncesinden kaynaklanan eylemini, başarısının arkasında yatan nedenleri anlamaya çalışmaktır. Yola çıkış nedenlerimiz ve hedefimiz bir arayışta değil, halkımızın binlerce yıldır karakterine kazınmış, ona baş eğmemeyi öğreten kendi deneyimleriyle ilerlemesinde gizlidir. Bu giz; bizlerin yüreklerinde kökeni, mezhebi, inancı, toplumsal konumu ne olursa olsun bir araya gelen kadromuzun Kemalizmin ulus olarak tarif ettiği karakteri sahiplenmemizde saklıdır Bundan seksenüç yıl önce “Yaşasın Cumhuriyet” sesleri ile can bulan cumhuriyetimizi can verenlerle aynı heyecan, aynı düşünce ve aynı kararlılıkla koruyup yaşatmak birincil vazifemizdir
 
            Türk milleti ve Devleti varlığını ancak inanç özgürlüğü içinde, çağın gereği olan akıl ve bilim kavramlarının yolunda, insancıl bir laikliği benimseyerek sürdürebilir.
             Atatürkçüler, akıl ve bilimin önderliğinde (üniversiteler ve tüm bilimsel kuruluşlarla çok yakın ve anlamlı işbirliği içinde), yurt ve ulus sevgisi ile (Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Ulusu’nun sonsuza dek yaşatılma görevinin kendisinde olduğu bilinci içinde), özgüven, cesaret ve sorumluluk duygusu içinde (başarıya kilitlenmiş, zorluklardan çekinmeyen ve Bana Ne ? duygusundan arınmış, bu benim görevim diyebilen) kararlı kişilerle, özgün projeleri tek tek uygulamaya koyacaklar, çoğalacaklar ve kesinlikle başarılı olacaklardır. Atatürkçü Düşünce Derneği bu zor görevleri yapmak için vardır!
              Binlerce insanın karşısında elinde ATATÜRK resmi ile dimdik duran İzmirli chantal zakari nasıl yürekli bir duruş sergilediyse bizde öznel muş koşullarında enaz onun yüreği ve kararlılığını taşımak istiyoruz.

            Duruşumuz   yürekli ve içten olacaktır  Ulu Önder ATATÜRK’ün Düşünce Sistemi’nden asla ödün vermeyeceğimizi ve Cumhuriyetimizin kazanımlarını sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Özcan YETKİNER
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
Muş Şube Başkanı

 NULL