Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nun duvarı yıkılarak Acil yolu genişletme çalışmalarına devam eden Belediye Ekipleri, Acil yolunda kaldırım çalışması yapıyor. Muş Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nun duvarı yıkılarak acil yolunu genişletme çalışmalarına başlayan Belediye ekipleri Muş Devlet Hastanesi Acil Servis yolunu 3.5 metre daha genişletildi.

 Acil yolu 3,5 metre daha genişletilerek duble yol haline getiren Belediye ekipleri, İş makineleri ile Muş Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun acil yoluna bakan bölümündeki duvarları yıktıktan sonra tekrar yeni duvar örerek onardı. Yol genişleme çalışması ve Sağlık Meslek Yüksek okulunun duvarları yapıldıktan sonra kaldırım çalışması yapıldı.

Özellikle Ambulansların gidip geldiği yolda trafik yoğunluğunun yaşandığını söyleyen Belediye Başkanı Necmettin Dede; “Acil servise gidip gelen ambulanslar zor anlar yaşıyordu. Özellikle köy minibüslerinin de o yolu tercih etmesi, yolu daha kullanılamaz hale getiriyordu. Sağlık Meslek Yüksekokulu, rektörlük ve Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, okulun duvarını yıkıp yolu 3,5 metre daha genişlettik. Daha sonra da okulun duvarını tekrar yaptık. Ayrıca okulun bahçe düzenlemesi de belediye tarafından yapılacak. Bu yol bir nevi protokol yolu olacak. Ambulanslar bu yolda bundan böyle sıkıntı yaşamayacak” dedi. Yolu genişlettiklerini belirten Belediye Başkanı Necmettin Dede, “Bu yolun kaldırımlarını da yaptık. Kaldırım çalışması tamamlandıktan sonra asfaltta dökeceğiz. Belediyemiz kendi imkânları çerçevesinde çalışıyor. Gücümüzün yettiği kadar çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımızın bu konuda biraz daha duyarlı olması gerekir. En kısa zamanda bu yolun asfaltlama çalışmalarını tamamlayacağız” diye konuştu.  Haber: Emrullah Özbey

 NULL