Skip to main content

7’den 70’e kitap okuyacağız

Muş Haber Fotoğrafı

Muş´ta kitap okuma alışkanlığı kazandırma ve yaygınlaştırmak için Muş Belediyesi çalışma başlattı.

Vatandaşlarda kitap okuma alışkanlığını kazandırma çalışması başlatan Muş Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Okumuş Gençlik´ projesi ile kitap okuma seferberliği başlattı. Gençlik Meclisi, okuma seferberliğini ilk olarak Sungu Beldesi´nde başlattı. Sungu´da 450´ye yakın değişik kitaplarla stant kuran Gençlik Meclisi gençleri, kahvede boş oturan vatandaşlara kitap dağıtarak, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak istediler. Herkese kitap dağıtan gençler, Sungu´da 1 saatlik kitap okuma etkinliği düzenledi. Sungu´da kitap okuma etkinliğine katılan Kıyasettin Seçkin isimli vatandaş, bu proje için gençlere teşekkür etti. Seçkin, Okumanın iyiliği, güzelliği ve gerekliliği hakkında bir şey anlatmamıza gerek yok. En cahil insan dahi bilir ki okumak, öğrenmek, bilmek her şeyin üstesindedir dedi.

Toplumun önemli değerleri var´ Kitap okuma etkinliğe destek veren Sungu Eğitim, Kültür, Sosyal ve Yardımlaşma Derneği (SUDER) Başkanı Maşallah Çiftçi ise, gençlerin 7´den 70´e kitapla buluşturan Gençlik Meclisi´ne teşekkür ederek, şunları aktardı: Gençlerimiz bugün kendi aralarında topladıkları kitaplarla beldemizi ziyaret ettiler. Gençlerimizi 7´den 70´e kitapla buluşturdular, bu anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu toplum 3-5 haydut yüzünden farklı konularla anıldı, doğrusu bu değildir.

Bu toplumun önemli değerleri var, önemli değerler yetiştirmiştir, kültürel anlamda önemli kazanımları mevcuttur. Dolayısıyla bu bizim gerçeğimizdir, bu gerçeği gençlerimiz bize gösterdiği için kendilerine teşekkür ediyoruz Çocukların Elinde Kitap Görmek Bizi Mutlu Ediyor´ Muş Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan okuma etkinliğine destek veren Muş Alparslan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğrencisi Büşra Akar, etkinliğin daha geniş kapsamlı olmasını istediklerini söyledi. Akar şöyle dedi: Kitap okumak için buraya geldik. Kitaplarımızı dağıttık ve arkadaşlarımız için oldukça yararlı olduğunu da gördük. 7´den 70´e bilinç uyandırabildiysek ne güzel bir şey. Çocukların elinde kitap görmek bizi baya mutlu ediyor, hele bir edebiyat öğretmeni adayı olarak.

Çok güzel bir etkinlik ve bu etkinliğin daha geniş kapsamlı olmasını istiyoruz. Her yerde her şekilde insanlar tarafından okutulması ve bu bilincin herkes tarafından uyandırılması istiyoruz. Daha aktif bir çalışmayla daha fazla insanlara duyurulması gerektiğini düşünüyoruz Bütün Köy ve Beldelerde Etkinliği Gerçekleştireceğiz Muş Kent Konseyi Gençlik Merkezi Başkanı Deniz Koçmen, aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olduğunu kaydederek, Muş´un tüm köy ve beldelerinde kitap okuma etkinliğini gerçekleştireceklerini söyledi. Koçmen, sözlerini şöyle sürdürdü: Muş Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak ilimizde aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bugün ki çalışmamızın ismi okumuş gençlik.´ Okumuş gençlik olarak bugün Sungu beldemizdeyiz. Muş Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak ilimizdeki gençliğin sıkıntılarını tespit ederek toplumsal diyalogu arttırmaktır. Kitap okumanın önemini vurgulamak amaçlı kahvehanelerde boş yere oturup sohbet edeceğimize yarım saatlikte olsa, bir saatte olsa kitapla oturup kitapla konuşmak istiyoruz. Yapıcı bir gençliğin temelidir bu. Beldelerimize, köylerimize kitap okumanın önemini yaygınlaştırmak amaçlı böyle bir program düzenleyeceğiz Okuma etkinliğinin diğer köy ve beldelerde de devam edeceği belirtildi.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri