Muş’ta Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 164. yıldönümü nedeniyle Çocuk Esirgeme Kurumu ve Muş 80.Yıl Çocuk Yuvasında barınan 79 kimsesiz çocuklara ayakkabı yardımı yapıldı.
10 Nisan Polis haftası sebebiyle Muş Çocuk Esirgeme Kurumu ve Muş 80.Yılı Çocuk Yuvasında barınan kimsesiz çocukları sevindirmek amacıyla Yuvada barınan 79 Çocuğa ayakkabı dağıtıklarını belirten Muş Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert’in Eşi Nurhayat Mert, “Bizim Polis Teşkilatımızın 164. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu sevincimizi bu mutluluğumuzu çocuklarımızla paylaştık. Biz bu kapsamda gittiğimiz yerlere çocuklarımızı mutlu etmek için küçük armağanlar götürüyoruz. Amacımız sadece bu çocuklarımızın günlünü almak belki bizim götürdüğümüz şeyler onları yeterli olmaya bilir ama onların hatırını almak ve günlünü sevgi ile şefkatle okşamak istiyoruz” dedi.
Çocukların milletimizin ve Türkiye Cumhuriyetinin yanında olduğunu hissetmelerini istediklerini kaydeden Nurhayat Mert, “Bu konuda çok mutlu oluyoruz. Bu mutluluğumuzu onlarla paylaşıyoruz. Burada barının hiçbir eksiklikleri olduğuna inanmıyorum bir tek eksiklikleri sevgi ve şefkattir. Burada görev yapan tüm personel yeteri kadar şefkat gösteriyor. Ancak bizimde zaman zaman gelip bunları okşamak ve manevi destek vermek gerekmektedir. Mutlaka herkes kendi olanaklarını kullanarak bu çocuklarımıza yardımcı olacaklardır. Bizde Polis teşkilatı olarak asil görevimizin yanı sıra artan kalan zamanınızı en iyi biçimde değerlendirmek amacıyla bazı etkinlikleri yapmaya çalışıyoruz. Polislik mesleği zor bir meslektir.7 gün 24 saat görevde olan insanlarız biz dolaysıyla biz kendi çocuklarımızı gerçekten ihmal ediyoruz Ama dışarıda sevgiye ve yardıma muhtaç çocuklarımızı ihmal etmek istemiyoruz. sonuçta biz evimize gittiğimiz zaman çocuklarımızla aynı çatı altında bulunabiliyoruz. Ama buralarda barınan kimsesiz çocuklarımıza maddi ve manevi destek vermek istiyoruz. Burada Devlet tüm olanakları sağlamış olabilir Vatandaşında buna katkı sağlamak lazım. Her şey devletten beklemek doğru değil. Biz 10 Nisan sebebiyle biraz daha fazla çalıştık bu kapsamda Muşta 630 çocuğumuza giyim yardımı yaptık” dedi.
Çocuk Şube Müdürü Veysel Temizöz ise, burada barınan çocukların en büyük ihtiyacının sevgi ve şefkat olduğunu belirterek “her kuruluşun maddi ve manevi katkı sağlaması lazım. Biz kendi çocuklarımıza sevgi ve şefkat gösterdiğimiz kadar bunlara da göstermemiz gerekiyor. Bu çocuklarımızın en büyük eksiklikleri sevgidir, şefkattir” dedi.
Daha sonra polisler çocuklarla kolbastı oynayarak sevinçlerini paylaştılar.
 Muş`un Sesi Gazetesi