Ağaçlık Köyü’nde yaşayan ve gençliğinde beyin travması geçiren hastanın sağlığına kavuşması için 5 bin YTL’ye ihtiyaç var. Gençliğinde kafasına isabet eden bir taş sonucu beyin travması geçiren ve vücudunun sabit olarak tutamayıp sürekli sallanan Celal Mahmutoğlu (41) isimli hasta, kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Yaklaşık 20 yıldır yaşamını güçlükle sürdürdüğünü ve ameliyat olması halinde yüzde 60 düzelme şansının olduğunu bildiren, evli ve 6 çocuk babası Mahmutoğlu, sadece İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde ameliyat imkanının olduğunu ileri sürdü.


Mahmutoğlu, ameliyat olabilmesi 5 bin YTL paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Sürekli sallanan ve vücudunu sabit olarak tutamayan Mahmutoğlu, sağlığına kavuşabilmeyi çok istediğini kaydetti. Mahmutoğlu daha önce iki defa ameliyat olmuş ancak bir sonuç alınamamış. Bu ameliyatın başarılı geçmesi durumunda ise yüzde 60’lık bir iyileşme sağlanacak. Mahmutoğlu şu an iğne yaparak ayakta durabiliyor ama iğnenin etkisi bir saat sürüyor.


Hayatında gece-gündüz kavramının olmadığını ve bazen bir hafta boyunca uyuyamadığını anlatan Mahmutoğlu, “Yıllardan beri bu şekilde yaşamımı sürdürüyorum, bu benim için oldukça zor. Artık iğne yapmakta çözüm olmuyor. Tedavim Çapa Tıp Fakültesi’nde yapılabiliyor. Sağlığıma kavuşmam için ameliyat olmam gerekli ancak benim maddi durumum buna elvermiyor” diye konuştu. Haber: Kadir Tunç

 NULL