TEDAŞ Muş Müessese Müdür Vekili Mahmut Anaç, etkili olar kar yağışı ve fırtına sebebiyle 50 köye bir gün süre ile elektrik verilemediğini ve ekiplerin yaptıkları çalışmaların ardından meydana gelen arızaların giderildiğini söyledi.

Muş’ta etkili olan kış mevsimi enerji hatlarında da tahribata sebep oldu. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Mahmut Anaç, “Muş merkeze bağlı Bostankent, Bulanık ilçesine bağlı Arı ve Seçmenler ile Malazgirt ilçesine bağlı Konakkuran grubunda bulunan 50 köye bir gün süre ile elektrik verilemedi. Etkili olan kar yağışı ve fırtına hatlarda kopmalar meydana getirince arızalar oluştu. Ekiplerimiz bu arızaları gidermek için hemen çalışma başlattılar ve şu anda arıza büyük ölçüde giderilmiş durumda. Şu anda Konakkuran grubunda bulunan 5 köy haricinde tüm bölgelerde elektrik verilmektedir” dedi.

Kış mevsiminde etkili olan fırtına ve tipinin elektrik hatlarında kopmalar meydana getirdiğini hatırlatan Anaç, “Sürekli olarak kış mevsiminde hatlarda arıza olabiliyor. Ancak bu arızaları gidermek için ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışırlar. Son kar yağışında oluşan arızaların maliyeti yaklaşık olarak 35 bin YTL’dir” dedi.

 Topkan Haber Ajansı