Skip to main content

40 öğrenci alınacak

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programı ile ilgili olarak üniversiteden açıklama yapıldı.

2016-2017 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında 40 öğrenci alınacak programa 22-26 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Şahsen yapılacak başvurular sonrasında 31 Ağustos Çarşamba günü sınav yapılacak.

Dersler ise 19 Eylül´de başlayacak. Programla ilgili Muş Alparslan Üniversitesi´nden yapılan açıklamada: Başvuru şartları; bir lisans programından mezun olmak (Lisans eğitimlerini yurtdışında yapmış olan adayların YÖK´ten denklik belgesi almaları zorunludur). ALES şartı aranmamaktadır. (ALES puanı varsa genel değerlendirmeye alınacaktır), Yabancı dil (YDS veya eşdeğeri) şartı aranmamaktadır. (YDS veya eşdeğeri puanı varsa genel değerlendirmeye alınacaktır), yüksek lisans programlarına başvuran adayların transkriptinde 4´lük sistemin 100´lük sistemdeki karşılığı yazılı değilse Yükseköğretim Kurulu´nun 4´lük sistemdeki notların 100´lük sistemdeki karşılıkları tablosu kullanılır. Değerlendirmede üniversitelerin verdikleri not dönüşüm tabloları dikkate alınmayacaktır. Başvurular sadece şahsen veya noter vekaleti ile kabul edilmektedir.

Posta ve diğer yöntemlerle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihleri 22-26 Ağustos 2016, giriş sınavı tarihi ve saati 31 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 14.00, başvuru sonuçların ilanı 02 Eylül 2016, kesin kayıt tarihleri 5-6 Eylül 2016, yedek kayıt tarihleri 8 Eylül 2016, ders kayıt tarihleri 5-11 Eylül 2016, ders başlama tarihi 19 Eylül 2016. Giriş sınavı yazılı sınav olarak Sosyal Bilimler Enstitüsü Binası dersliklerinde yapılacaktır denildi. Belgeler Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı ikinci öğretim ücretli tezsiz yüksek lisans programına yapılacak başvurularla ilgili açıklamada: Başvuru formu (Enstitümüz web sayfasında formlar kısmından veya Enstitümüz sekreterliğinden alınabilir).

Lisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya fotokopisi, lisans transkriptinin aslı veya fotokopisi, varsa ALES sonuç belgesi (2013 güz dönemi ALES puanı ve sonrası kabul edilecektir) varsa yabancı dil sınavı veya eşdeğer olduğu KPDS-ÜDS-YDS Sonuç Belgesi, 1 adet fotoğraf. Enstitüler gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir ifadelerine yer verildi. Değerlendirme Koşulları Öğretim yönetmeliği ve sınav yönergesine göre yapılacak değerlendirmeyle ilgili ise: Adayların değerlendirme sıralamasına alınabilmesi için giriş sınavından 100 üzerinden en az 50 almaları gerekir.

Değerlendirmede, adayın ALES puanının % 20´si, mezuniyet notunun % 30´u, giriş sınavı notunun % 40´ı, varsa yabancı dil notunun % 10´u toplanarak elde edilen puana göre adaylar arasında sıralama yapılır. Sıralama sonucunda ilan edilen kontenjan kadar asıl ve varsa yedek aday belirlenir. Eşitlik halinde lisans mezuniyet notu yüksek olan adaya öncelik verilir denildi. Toplam Ücret 3 Bin 900 TL Ders kredi ücretinin 130 TL, toplam ücretin ise 3 bin 900 TL olduğu ifade edilen açıklamada: Öğrenim ücretini her dönem başında belirlenen süreler içinde ödemeyen öğrencilerin kayıtları yapılmaz ve bu öğrenciler öğrencilik haklarını kaybederler.

2016-2017 eğitim-öğretim yılı için ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programında, saat başına ders kredi ücreti 130 TL olup, toplam ücret 3 bin 900 TL´dir. Ödeme, dönemlere göre olup 3 dönemde yapılacaktır. Kayıt dönemlerinden önce ödemelerin yapılması gerekmektedir. 1 dönem (Ders Dönemi): 1 bin 300 TL (5 ders, 15 kredi) olup, 2. dönem (Ders Dönemi): 1 bin 300 TL (5 ders, 15 kredi) ve 3. dönem (Dönemi Projesi): 1 bin 300 TL (Proje)  ve toplamda ödenecek ücretin 3 bin 900 TL´dir denildi. Kesin Kayıtta İstenecek Belgeler Muş Alparslan Üniversitesi´nden yapılan açıklamanın son bölümünde ise kayıt için gerekli belgelere yer verildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter ya da ilgili yükseköğretim kurumundan onaylı sureti, not döküm belgesinin aslı ya da noter ya da ilgili yükseköğretim kurumundan onaylı sureti, 2 adet fotoğraf (4,5×6 cm /Son 6 ay içinde çekilmiş olmalı), ilgili programın öğrenim ücretinin tümünün ya da ilk taksitinin yatırıldığını gösterir banka dekontu, askerlik durum belgesi (erkek adaylar için) nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri