Skip to main content

4 dilde duyuru yapıldı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi´nden dört dilde yapılan duyuruda 15 Temmuz darbe girişiminin özgürlüğün sesi olan üniversiteler tarafından asla kabul edilemeyeceği vurgulandı.

Milli irade sayesinde ülkemizin birlik ve beraberliğine kast eden Fethullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) bertaraf olduğu ifade edilen açıklamada: Muş Alparslan Üniversitesi olarak milletimizin iradesine kast eden 15 Temmuz 2016 darbe girişimini telin ediyoruz. Özgürlüğün sesi olan üniversitelerin bu durumu kabul etmesi mümkün değildi ve etmediler. Milletimiz, iradesine ve demokrasiye karşı yapılmak istenen bu girişimi tüm gücüyle reddetmiştir. Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi ajandasına hizmet eden eli silahlı teröristlerin çabaları, milletimizin sağlam iradesi karşısında bertaraf olmuştur.

Fethullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) bu darbe girişimi; özellikle son dönemde mazlumların umudu ve sığınağı haline gelen Türkiye Cumhuriyeti´nin varlığına, bütünlüğüne ve birliğine yönelmiş olup hain, sinsi, şeref yoksunu bir kalkışmadan ibarettir denildi. Gözü Dönmüş Bu Hainler, Adalet Önünde Hesap Vermelidirler Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyet, konuya vakıf herkes tarafından bilindiği üzere harici misyonların desteği ile Türkiye´yi çatışma ortamına sürüklemek istemiş; demokrasiyi, refah arayışını ve toplumsal barışı yok etmeye çalışmıştır ifadeleriyle devam edilen açıklamada: Kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş bu hainler, adalet önünde hesap vermelidirler. Türkiye´deki bu kalkışma, demokrasinin beşiği olarak kendisini lanse eden ve darbe girişimine karşı kötü bir sınav veren Batı demokrasileri için de bir turnusol kâğıdı olmuştur denildi.

Hiç Kimse Akim Bırakamayacaktır Muş Alparslan Üniversitesi´nden yapılan duyurunun son bölümünde ise şu ifadeler yer verildi: Esasen bir yanıyla şer olarak görünen bu hadise, cumhurun iradesinin yönetime yansıması konusunda özellikle İslam dünyasında bereketli tartışmalara kapı aralaması açısından hayırlara da vesile olmuştur. Bu hain darbe girişimine karşı kahramanca mücadele eden onurlu milletimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, polisimize ve izzetini korumak üzere hainlere meydan okuyan kahraman askerlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Ülkemizin kalkınmasını ve mazlum toplumlara ümit ışığı olmasını engellemeye dönük tüm girişimleri şiddetle kınıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, İslam dünyasının muasır medeniyetler seviyesine ulaşma arzusunu hiç kimse akim bırakamayacaktır. Bu uğurda şehit düşen vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri