Skip to main content

320 çocuğa Fenerbahçe eli

Muş Haber Fotoğrafı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ‘Fenerbahçe 101. Yıl Çocuk Giydirme Projesi’ kapsamında ilimizde ihtiyaç sahibi 320 öğrenciye dün Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törenle giyim yardımında bulunuldu.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törene Muş Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Ankara Vali Yardımcısı ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Faruk Işık, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Karasu, Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcusu Turan Sofuoğlu, Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Fenerbahçe Dernekler Çalışma Grubundan Murat Boyraz, Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy, öğretmenler ile ihtiyaç sahibi öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Muş Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şemsettin Işık, “Dünya spor kulübü olmak yolunda emin adımlarla ilerlerken, aynı zamanda toplumsal dayanışmanın ve paylaşımın verdiği sorumluluk bilinciyle sosyal ve eğitim alanında yaptığı ve yapacağı katkıları görmenin mutluluğu hep birlikte yaşıyoruz. Bilindiği üzere bundan önce 101. yılda “101 Bin Kitap Kampanyası” dahilinde kentimize il milli eğitim müdürlüğünün belirlemiş olduğu 4 okulumuzun kitap ve kırtasiye ihtiyaçları karşılanmıştır. Muş İli Fenerbahçe Derneği olarak değerli Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileriyle geliştirdiğimiz gönül bağı ilişkileri sonucunda ilimizi “101. Yıl Çocuk Giydirme Programı”na dâhil ettikleri için, huzurunuzda teşekkür ederiz. “Fenerbahçe’nin büyüklüğü ne kupa ne de şampiyonluklar büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü bambaşka bir büyüklüktür anlatılamaz” demişti rahmetli İslam Çupi. İşte bugün ilimizde paylaşımın ve sosyal dayanışmanın en güzel örneğine hep birlikte tanıklık ediyoruz. Sportif başarılarla büyüklüğünü ispatlamanın ötesinde sosyal ve eğitim alanında da göstermiş olduğu duyarlılıklarından dolayı hepinin huzurunda Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür ederim” dedi.

“Kederde ve Kıvançta Birlik” ilkesinden hareketle yola çıkarak bizler ve Muş ilindeki dostlarımızla beraber toplumsal dayanışmanın en güzel örneğini veriyoruz” diyen Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Ezelsoy ise; “Büyük Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübünün değerli yönetim kurulu üyelerinden aldığımız güçle “Bir öğrenci de sen giydir” kampanyası hayırseverlerimizin ve Hatay Fenerbahçeliler Derneği üyelerinin engin yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularıyla başarıyla gerçekleşerek hayata geçirilmiştir. Hayatın her alanında öncü yapısı, yeniliklerin gerçekleşmesini sağlayan girişimci yanıyla toplumsal sorumluluklarını yerine getirmedeki örnek tavırlarıyla daima lokomotif görevini üstlenmiş olan büyük Fenerbahçe camiasına yakışır bir davranışla gerçekleştirdiğimiz bu kampanya ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmış ve merkezdeki okullarımıza futbol, basketbol ve voleybol topları temin edilmiştir. Buna benzer etkinliklerin diğer sivil toplum kuruluşlarını da harekete geçirecek ve onlara da ivme kazandıracak bir girişim olmasını diliyoruz. Biz Fenerbahçeliler, tarihimizden gelen gururumuzu ve taraftarlarımızdan aldığımız güçle en zor zamanlarda dahi üzerimize düşen görevleri yerine getirmeyi bu ülkeye karşı bir borç olarak değerlendirir ve yerine getiririz. Bu bizim için hem bir yurttaşlık hem de Fenerbahçelilik görevidir. Bu yıl da yurttaş olmanın en temel unsuru olarak gördüğümüz “Kederde ve Kıvançta Birlik” ilkesinden hareketle yola çıkarak bizler ve Muş ilindeki dostlarımızla beraber toplumsal dayanışmanın en güzel örneğini veriyoruz. Şu andan itibaren Hatay ve Muş Fenerbahçe sevgisiyle birleşmektedir. Ve gördük ki sevgiyi, dostluğu, birlikteliği ve yüreğimizdekileri paylaşmak için çok uzaklara gitmeye, çok uzaklara bakmaya gerek yok. Biz Fenerbahçeliler tüm ülkeye, tüm ulusa sevgiyle bakmayı şiar edineceğiz. Biz istiyoruz ki herkes, her sivil toplum kuruluşu da bizim baktığımız yerden bu ülkeye bakabilsin. Ne mutlu bize ki sporu spor gibi yapan ama aynı zamanda da 7 den 70’e Fenerbahçeliliği duyumsayan, asil ilkelerle yaşayan, Sarı- Lacivert aşkıyla yanan ve aydınlanan bir camianın üyeleriyiz. Bizi bu günlere bu ilkeler getirdi, sonsuzluğa da bu büyük gururu taşıyacak. Çünkü Fenerbahçelilik sonsuz bir aşktır, birlik- beraberliktir, paylaşmak, yardımlaşmak ve sevmektir” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Karasu da; “Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım tarafından Türkiye’nin her ilinde yardıma muhtaç çocuklarımız için yardımlarımız devam edecektir. Bu çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Hiçbir çocuğumuzun mağdur olmaması için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bizleri burada yalnız bırakmayan başta Vali Yardımcımız Okan Leblebicier olmak üzere tüm daire amirleri ve sivil toplum örgütlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Son olarak kürsüye çıkan ve sporun dayanışma ve yardımlaşma olduğunu ifade eden Muş Vali Yardımcısı Okan Leblebicier; “Fenerbahçe gibi büyük bir camiayı böyle anlamlı bir hizmette Muş’ta görmekten mutluluk duyuyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün köklü bir geçmişe ve büyük bir camiaya sahip olduğu bir gerçektir. Böyle anlamlı bir kampanya ile Muş’umuza kadar uzanan bu programın burada gerçekleşmesinde katkısı ve emeği olan herkesi tebrik ediyor kutluyorum. Bugün buradaki tablo sporun dayanışma ve yardımlaşmada ne kadar etkili bir araç olduğunu bir kez daha gördük. Fenerbahçe yönetimine katkı sunan dernek yetkililerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından önceden belirlenen ihtiyaç sahibi 320 öğrenci giydirildi. Program projeye katkı sunanlara plaket sunma töreni ile sona erdi.
Muş’taki programa katılan heyet daha sonra Zümrüt Otel’de ildeki amatör spor temsilcileri ile bir toplantı düzenledi. Toplantıda amatör sporun sıkıntıları ile başarının yolları tartışıldı. Dün havayolu ile Muş’a gelen Fenerbahçe heyetinin bugün uçakla İstanbul’a dönecekleri ifade edildi.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri