28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerden sonra il Genel Meclis Üyeliğine toplanan üyeler dün son kez toplandılar. 5 yıllık görev süreleri dolan İl Genel Meclis Üyeleri dünkü toplantı da 2008 yılı yatırım programını onayladılar.

İl Genel Sekreteri Ali Edip Budan ve Yardımcısı Sönmez Turgut’un da katıldığı İl Genel Meclis Toplantısında 2008 yılı yatırım programı okundu. Çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Budan, katkılarından dolayı teşekkürlerini de iletti. İl Genel Meclis Başkanı Nemci Yıldız, acısıyla, tatlısıyla 5 yıl beraber çalıştıklarını meclis üyelerinin örnek teşkil eden davranışlarda bulunduklarını belirterek, bir dönemi daha geride bıraktıklarını ve herkese şükranlarını iletti.

İl Genel Meclisinde görüşülen 2008 yılı yatırım programı ile ilgili konuşan Vali Erdoğan Bektaş, “Bir mahalli idareler seçimine giriyoruz. Demokrasilerde patron kimdir millet ve vatandaştır. Vatandaş iradesini kimin diliyle kullanıyor. Seçtiği kişilerle iradesini kullanıyor. Yerel seçimlerin yetkilileri beş yılda bir tekrarlanıyor. Bu çerçevede yeni göreve devam edecek arkadaşlarımız olacak. Seçimlerden sonra sizlerle başladığımız işlere devam edeceğiz. Seçilmişiz ve seçilmemişiz bu dünyanın sonu değil. Zor bir iş yaptınız yapıyorsunuz bence çok başarılı oldunuz. Çünkü sizlerin doğrudan elinizde bazı imkanlar yok. Sizlere çok parada vermiyoruz. Halkın arasında bir aracılık görevi yapıyorsunuz. Daha çok idarenin imkanlarını dolaylı şekilde kullanıyorsunuz. Bana göre zor bir iş yapıyorsunuz. Ben sizin kadar burada eski değilim bu benim Muş’taki 10’uncu ayım. Yaklaşık 10 aydır beraber çalışıyoruz. Genel olarak sizlerle uyumlu bir çalışma sergiledik. Benim geldiğim tarih 12 Mayıs’tı eve aşağı yukarı iş sezonu başlamıştı. Zaten belirlenen işler devam ediyordu. KÖYDES projesine biraz ağırlık verdik. Kalan işleri devam ettirdik. Önümüzdeki yıl biraz daha planlı ve verimli olmayı hedefliyorum. Sizlerin kararları doğrultusunda il daire amirlerimiz ve kaymakamlarımızla neler yapacağımızı konuşuyoruz. İnşaat sezonundan önceki hedefimiz topladığımız işleri müteahhitlerle birlikte sahaya sürmek. Hangi işleri yapacağımız aşağı yukarı hepiniz biliyorsunuz. Biz yol menfez ve alt yapılarda bir eksiklik bırakmamaya çalışıyoruz. Yapabileceğimiz kadar yol yapmak istiyoruz. Grup yollarının standardını genişlendirmeyi hedefliyoruz. Hukuki bir sorunu olmayan içme suyu şebekesi bırakmayacağız. Zaten içme sularında fazla bir sıkıntımız yoktur. Fiziki sorunu yani sondajı vuruyoruz su gelmiyorsa onların mücadelesini de devam ettireceğiz. Sorunlu alanlarımız kalmadı. Varto ilçemizde Yurttutar bölgesini de önümüzdeki sezon yapacağız. Yabaşı ile Çatır’dan köyündeki sorunu halen çözemezdik. Buraların parasını da ayırtmıştık, yalnız kaynak bulunamadığı için yapamadık. Kaynağı da çözebilirsek orayı da yapabiliriz. Korkut’taki Sazlık başındaki sorunu da çözeceğiz. Dediğim gibi hukuki ve fiziki sorunların dışında çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.
İl Genel Meclis Başkanı Nemci Yıldız, meclis üyeleri adına Vali Erdoğan Bektaş’a plaket vererek teşekkür etti.

 Muşun Sesi Gazetesi