Skip to main content

2008 yılı çalışma raporu açıklandı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Valisi Erdoğan Bektaş 2008 yılında Muş’a bağlı Köy yolları ile Köy İçme sularındaki çalışmaları, Tarımsal Hizmetlerin yatırım programlarını ve diğer kurumlarla ilgili gerçekleştirilen projelerin sayısını açıkladı.

2008 yılı içersinde Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından, Köy yolları; Köy yollarında 2. asfalt çalışmasında 317.3 kilometre yol, köy yollarında stabilize yol yapımında 399.8 kilometre, tesviye çalışmasında 13 kilometre, bakım onarım çalışmasında 91 kilometre, köprü yapımlarında 4 adet ve Menfez çalışmasında 202 adet menfez yapıldığı belirtildi. Köy içme suları; yeni tesis döşemede 9 adet, tesis geliştirmede 25 adet, bakım onarım çalışmasında 13 adet ve 1 adette malzeme alımı yapıldı. Tarımsal hizmetler; destekleme 1 adet, bakım onarım çalışması 1 adet ve çevre düzenleme 1 adet yapılmıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğü; Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 85 adet dersliğin yapımının halen devam ettiği ve 117 tanesinin de bittiği açıklandı. Pansiyon bakım onarım ve yapımında ise 400 tanenin devam ettiği 900 tanesinin de bittiği belirtildi. Yine Milli Eğitim Müdürlüğü için yapılan Lojmanlarda 18 binanın bakım onarım ve yapılanmasının devam ettiği 35 tanesinin de bittiği alınan bilgiler arasında yer aldı. Spor Salonları yapım çalışmalarında ise 2 salonun devam edildiği açıklandı. 6 tanede Tuvalet (WC) yapıldı. Ve son olarak bakım onarım çalışmalarında 1 tane çalışmasına devam edildiği 13 tanesinin de bittiği açıklandı. İl Sosyal Hizmetlerine ise yapılan yatırımlarda halen devam eden bir projenin bulunulduğu açıklandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü; Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yapılan, Amatör Spor Kulüplerine Yardım, Minibüs, 3 Adet Saha Yapımı, Çim Traktörü, Gap Oyunlarına Kat. Branş. Spor. Malzemesi Dağıtımı, İşitme Engelliler Futbol Takımı. Malzeme Dağıtımı ve Başarılı Sporculara Ödül verildi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün de 1 tane projenin bittiği 2008 yılı yatırım programında yer aldı.

Yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, “İlimiz Özel İdaresi 5302 sayılı yasa ile birlikte belirlenen yeni faaliyet çerçevesi içinde sahip olduğu kaynakları etkili bir şekilde planlamış ve bunların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayarak bir yılı daha geride bırakmıştır. Bilindiği gibi mahalli idareler yeni yasayla tüm çalışmalarını stratejik planlar ile performans planları çerçevesinde gerçekleştirecekler ve elde ettikleri sonuçları ise yılsonu faaliyet raporlarıyla belgeleyeceklerdir. Bu uygulamaya il özel idareleri sahip oldukları kaynakları etkili kullanma veya yatırıma dönüştürme konusunda ki başarıları ortaya çıkacaktır. İlimizde 2008 yılı Kırsal Kalkınma da, Eğitim de sağlık ta bir atılım yılı olmuştur. İl Özel İdaresi kaynaklarının etkin verimli kullanarak yıllardan beridir süren projeleri bitirmiş. Yeni birçok projelerle özelikle yol, içme suyu alanında hedefini oldukça aşmıştır. Bundan sonraki yıllarda hedefimiz daha büyük hizmetler yapmaktır. Hazırladığımız Faaliyet Raporu ile şeffaf ve saydam idarecilik anlayışımızın en içten ifadesidir. Farklı bir anlayış ve düzenlemeyi içeren bu ilk faaliyet raporunun sonraki yıllarda daha da geliştirilerek daha da detaylı çalışmalara rehberlik edecektir. Bu rapor meclisimizde görüşülüp değerlendirileceği gibi Muş halkı taraftan da incelenecektir. Muş halkının da idarenin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin gereği olarak tüm yöneticilerimizin bir yıllık süre içinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri bu tür raporlarla ortaya koymuşlardır. Bu açıdan 2008 yılı faaliyet raporu siz değerli Meclis Üyelerimizin ve takibende Muş halkımızın görüş, değerlendirme ve eleştirilerine sunulmuş bulunmaktadır. Bu konudaki görüş ve değerlendirmelerinizi idaremize gelecek faaliyetlerine rehberlik edecektir. 2008 yılı faaliyet raporunu hazırlayan ilgili yönetici arkadaşlarımı hem bu rapor, hem de yıl içinde gösterdikleri başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyor ve bundan sonraki yıllarda kendilerine daha ileri hedefler için üstün başarılar diliyorum” dedi.

 Günaydın Muş Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri