Skip to main content

19 ayda 13 proje

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Valiliği tarafından 2015 yılı dördüncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı. Vali Seddar Yavuz Başkanlığında yapılan ve kamu kurum amirlerinin katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Feyat Asya, belediyenin yatırımları hakkında bilgi verdi.

Göreve geldikten sonra Muşun öncelikli sorunlarını gidermek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Asya, 19 aylık sürede 13 proje yaptıklarını, bunların da büyük çoğunluğunu hayata geçirdiklerini ifade etti. Mevcut yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Asya, Asfalt yol kaldırım çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Doğalgaz döşeme hattı çalışmalarından dolayı birçok cadde ve sokaklarımızdaki yollar tahrip oldu. Vatandaşların mağduriyetini gidermek için bu yollarda geçici asfaltlama veya parke döşeme çalışması yapıyoruz. Bunun yanı sıra Sebze ve Meyve Halinde inşaat çalışmalarının sonuna geldik. Çevre düzenlemesini de bitirdiğimiz projemizin önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz dedi.

DAP Eylem planı projesi kapsamında Muşa atık su arıtma tesisi yapmayı planladıklarını kaydeden ve bununla ilgili proje hazırladıklarını belirten Başkan Asya, Atık su arıtma tesisi kurulması ile ilgili arsa tahsisinin gerçekleştirilmesi için Defterdarlığımızla belli bir aşamaya geldik. Bunun tamamlanması ile projemizi hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Katı Atık Bertaraf tesisimiz ile ilgili de Korkut ilçesinin Kümbet köyünde yapılmak üzere hazırlamış olduğumuz projemizi de DAP eylem planına sunmuş bulunmaktayız. Arsa tahsisi süreci devam etmektedir. Karni Deresi Rekreasyon alanı çalışmamızın maliyeti 15 milyon lira civarındadır. Bu çalışmamızın da gerçekleştirilmesi için ihalemizi yaptık. Bu projemizin de 2 milyon 500 bin lirası DAP idaresince karşılanmaktadır. İhalenin itiraz süreci devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde ihale sürecinin tamamlanması ile bu çalışmamıza da başlamayı amaçlıyoruz. Yeşillendirme çalışmaları kapsamında kentin birçok noktasında çalışmalarımız sürüyor. Uzun bir süredir çalışmasını sürdürdüğümüz Ahmed-i Xani parkımızı da bitirme aşamasına getirdik. Önümüzdeki günlerde parkımızın açılışını yaparak halkımızın hizmetine sunacağız şeklinde konuştu.

Geçici hayvan barınağı ve bakımevini de Kasım ayı içerisinde tamamlayacaklarını kaydeden Başkan Asya, Sokaklardaki başıboş hayvanlardan arındırılması için önemsediğimiz bu projemizi de tamamlama aşamasına getirdik. İnşallah en kısa sürede bu konudaki sorunumuzu gidermiş olacağız. İlimize yeni şehirlerarası otobüs terminali yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda projemizi hazırladık. Yer konusundaki sıkıntıyı giderdikten sonra bu projemizi de hayata geçireceğiz. Belediyemiz hizmet binası yanında bulunan eski hükümet konağı binasının tahsisini aldık. Burada yapacağımız restorasyon çalışmasının ardından kadınlarımıza ve gençlerimize meslek edinme kurslarının verilmesi için bu binanın kullanımını sağlamayı hedefliyoruz. Bunların yanı sıra ilimizin en büyük sorunu olan alt yapı sorununu gidermek için gerekli çalışmalarımızı yaptık. İller Bankası destekli yapılacak olan çalışmamızın projesi tamamlandı. Kış mevsiminde ihale sürecinin tamamlanması ile 2016 yılının çalışma sezonu ile birlikte ilimizin kanalizasyon ve içme suyu şebeklerinin tamamını yenilemek üzere çalışmalarımıza başlamayı amaçlıyoruz. Bu çalışmaları gerçekleştirirken kurumlar arası koordinasyon sıkıntısı ile karşılaşıyoruz. Bu sorunun giderilerek ilimize faydalı hizmetlerde yapılacağını temenni ediyorum ifadelerini kullandı.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri