Skip to main content

15 Temmuz’da doğdu, adını Recep Tayyip koydular

Muş Haber Fotoğrafı

15 Temmuzda FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimi gecesi ayni saate Muş Devlet Hastanesinde dünyaya gelen Muhammet Ebrar ve Selmete Özkaya, çifti ailenin aldığı kararla çocuğa Cumhurbaşkanı Recep Tayip ismini verdi.

Açıklamalarda bulunan Dede İbrahim Özkaya, 15 Temmuz gecesi FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi ile ayni saatlerde Muş Devlet Hastanesinde dünyaya gelen ilk torunun ismini ailenin aldığı ortak kararla ismini Recep Tayip koyduklarını söyledi. İbrahim dede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı büyük sevgisinden dolayı yeni doğan torununun ismini Recep Tayyip koyduk dedi.

Merkezden yaklaşık 75 kilometre uzaklıktaki Korkut ilçesinin Taşlıca köyünde İmamlık yapan dede İbrahim Özkaya, yaptığı açıklamada, 15 Temmuzda Fetö terör örgütünün yaptığı darbe girişiminde dik durarak Türk halkına ve bayrağına, davasına destek olmasından dolay Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minnet ve şükran duyduğu için torunun ismini Recep Tayip olarak belirledi.

Cumhurbaşkanının 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrasında halkı sokağa davet ederek ülkemizi büyük bir felaketten kurtardığını hatırlatan Dede Özkaya şunları kaydetti: 15 Temmuz gecesi ülkemiz için çok ciddi bir karanlık yaşandı. Ama 100 yıldır. Türkiyedeki alimler ve veliler sürekli ülkemize dua etmektedirler. Biz hocalar olarak faizlerimizde sürekli olarak ülkemizi sevmemiz ve sahip çıkmamız gerektiğini vurguluyoruz. Ancak 15 Temmuz gecesi FETÖ Terör Örgütü mensupları darbe yapmaya kalkıştılar. 241 şehit verildi çok sayıda insanlarımız yaralandı. Başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere bu millet dedi ki yeter artık biz canımızı veririz ülkemizi vermeyiz. Gecenin üzüntüsünü bu şekilde yaşarken, ayni saatlerde Muş Devlet Hastanesinde doğum yapan gelinim dünyaya bir erkek çocuğu getirdi. Aile olarak bu darbenin üzüntüsünde iken, daha sonra Cumhurbaşkanımız darbeyi bastırdığını ve ülkemizin darbeden kurtulduğunun haberini öğrendik. Bu iki sevinci bir arada yaşamak amacıyla oturduk kendi aramızda karar aldık ve ilk doğan çocuğumuzun ismini Recep Tayip koymaya karar verdik. Çünkü biz devletimizi, milletimizi, bayrağımızı seviyoruz. Devletimizi iyi yöneten Cumhurbaşkanımızı seviyoruz.

Şu anda çocuklar kendi aralarında Recep Tayip Erdoğan diye şarkı yaptıklarını aktaran Özkaya, bir millet ülkesini sevmezse, vatanını sevmezse bayrağını sevmezse birlik ve beraberliği sevmezse o milletin iflah olması mümkün değil, geleceği kesinlikle karanlıktır. Çok şükür memleketimizde bu gün kendi uçağımızı kendimiz yapıyoruz. Kendi silahımızı kendimiz yapıyoruz Türkiyede yapılan çeşmeler, yollar, köprüler, hizmetler bu Allahın bize büyük bir lütfudur ve bununla birlikte dünya devletleri içerisinde belki en güzel bir şekilde dinimizi icra ediyoruz ifadeler kullandı.

Recep Tayip bebeğin annesi Selmete Özkaya ise, darbe gecesinde Allah bana bir evlat erkek çocuğu verdi. Bizde babamız başta olmak üzere ailece düşündük ülkemizi büyük bir felaketten kurtaran Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğanın ismini vermeye karar verdik. 15 Temmuz gecesinde bu nedenle iki sevinci bir arada yaşadık. Hem çocuğumuz oldu hem de Cumhurbaşkanımız ve ülkemiz büyük bir felaketten kurtarıldı diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri