Skip to main content

Yılın ilk toplantısı yapıldı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Belediyesinde yeni yılın ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında yapıldı. Saygı duruşunun ardından başlayan toplantının açılış konuşmasını Başkan Asya yaptı.

2016 yılının ilk meclis toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Asya, geçmiş ay içerisinde yapılan çalışmalara değindi. Yılbaşından itibaren karla mücadele çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Asya, 30 Aralık gününden itibaren ilimiz yoğun bir kar yağışının etkisi altında kaldı. Resmen bir afet yaşadık ve hayat durma noktasına geldi. İlk günden itibaren hiç kimsenin mağdur olmaması için ekiplerimizin tamamı adeta seferber oldu dedi.

Kar yağışının ilk günü haksız eleştirilere maruz kaldıklarını belirten Başkan Asya, Vatandaşların büyük bir çoğunluğu çalışmalarımızdan dolayı bizleri takdir etti. Çünkü çok ciddi ve koordineli bir çalışma yürüttük. İlk günden itibaren kentimizin her bölgesine ulaştık. Bu süre içerisinde Başkan yardımcılarımız, birim amirlerimiz ve karla mücadele ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz vardiyalı bir şekilde çalışmalar yaptı. Kendilerine çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim. Öncelikli yerleri dikkate alarak çalışmalarımızı ona göre yoğunlaştırdık. Hafta başında açılan okullarda öğrenci ve öğretmenlerin sorun yaşamaması için okul girişlerini ve bahçeleri kardan temizledik. Haksız eleştirileri dikkate almadan karla mücadele çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük şekline konuştu.

Belediye araçları dışında birçok iş makinesi kiraladıklarını ifade eden Başkan Asya, Çalışmalar sırasında ister istemez araçlarımızda arızalar meydana geliyor. Bunun yanı sıra araç kiralaması yaparak eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Kar küreme ekiplerimiz vatandaşlarımızın rahat yürüyebilmeleri için 7 gün boyunca aralıksız kaldırımların temizliğini yapıyor. Kiralanan araçlarla birlikte toplamda 40 iş makinesi 120 personelle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Allaha sonsuz şükürler olsun ki yüzümüzün akıyla karla mücadelemizi yapıyoruz ifadelerini kullandı.

Çalışmalar sırasında asılsız ihbarlar aldıklarını belirten Asya şunları söyledi: Çalışmalarımız sırasında birçok yersiz ihbarla karşılaşıyoruz. Bazı vatandaşlarımızın hasta şikâyetinde bulunarak bizden yardım istiyor. Araçlarımızla beraber olay yerine gittiğimizde herhangi bir hastanın olmadığını görüyoruz. Bu da çalışmalarımızı ciddi anlamda aksatıyor. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı davranmasını rica ediyorum. Bu anlamda 2016 yılının ilk meclis toplantısı özelde ilimize genelde bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.

Başkan Asyanın konuşmasının ardından, toplantıya katılan vatandaşların istek ve şikâyetleri dinlendi. Ardından meclise havale edilen evraklar görüşüldü.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri